Drogówka dostała terminale – rośnie wysokość mandatów. „Skasowano przy ich użyciu 127 tysięcy kierowców na gigantyczną kwotę”

policja
foto. PAP

Drogówka rozpoczęła akceptację kart w lutym 2018 r. Od tego momentu do 2018 r. kierowcy opłacili kartami ok. 127 tys. mandatów o łącznej wartości 17,726 mln zł. W I kw. bieżącego roku w policyjnych terminalach rozliczono 40 tys. transakcji, na łączną kwotę 5,8 mln zł.

Według danych firmy eService, która rozlicza transakcje bezgotówkowe w terminalach płatniczych polskiej drogówki, wyniki w I kw. bieżącego roku wskazuje na rosnącą popularność terminali w radiowozach przez policję, biorąc pod uwagę fakt, że ubiegłym roku było średnio w kwartale ok. 32 tys. transakcji.

W 2018 r. w pojedynczym terminalu zrealizowanych zostało ok. 63 płatności (policja korzysta z ok. 2 tys. urządzeń), a średni mandat opiewał na kwotę ok. 140 zł. Natomiast w okresie od stycznia do marca 2019 r. pojedynczy POS drogówki obsłużył 20 płatności, o średniej wartości ok. 145 zł.

Łączna wartość wszystkich mandatów wystawionych przez drogówkę w ubiegłym roku to ok. 400 mln zł, co oznacza, że tylko mniej niż 5 proc. z nich opłacono kartami. Dlaczego? Kierowcy zapewne nie wiedzą o nowej możliwości, a policjanci ich o tym nie informują. Prawdopodobnie wynika to także z chęci odroczenia wydatku lub nie zapłacenia mandatu w ogóle.

Źródło: cashless.pl

8 KOMENTARZE

 1. Co robić z debilami którzy rozjeżdżają innych? Ilość zabitych przez pijanych lub drogowych bandytów znowu rośnie. Może niektórzy ochłoną płacąc 500 zł mandatu? A może podnieść mandaty za przekroczenie prędkości o 50 km/godz do np. 5000 zł?

  • A może stuknij się w łeb. Już widzę jak pijany kierowca płaci mandat przez terminal. Poza tym jaka jest różnica czy ktoś kogoś rozjechał po pijaku czy na trzeźwo. Statystyki pokazują, że najwięcej wypadków powodują trzeźwi. Bodajże 80%. Przy czym trzeba wziąć pod uwagę, że winę za wypadek przypisuje się nie temu co spowodował wypadek tylko temu co miał np 0,25 promila we krwi.

   • Jak się tak prosisz to mogę cię w łeb stuknąć. Gdzie pisałem o terminalu, cieniasie?

   • Kierowca jadący 100km/h po mieście to bandyta i potencjalny morderca. Nie obchodzą mnie okoliczności. Nie umie się dostosować to niech wspiera budżet. A jak nie pasują przepisy i ograniczenia, to niech sobie tor wybuduje i jeździ po nim jak chce. Na drodze publicznej nie jest sam.

 2. Statystyki podwyższają obcokrajowcy, których kiedyś tylu nie było. Czują się anonimowi i nie dotyczą ich ‚punkty karne’. To samo z nietrzeźwymi!

 3. Ciekawiło mnie, czy właśnie wezmą eservice czy powstanie jakiś sztuczny twór właśnie na te potrzeby. Dobrze, że przynajmniej wybrali kogoś pewnego.

Comments are closed.