George Soros chce wysiedlić Polaków? Fundacja Batorego rekomenduje wprowadzenie podatku katastralnego

Osiedle, bloki, mieszkania. Foto: Pixabay.com
Osiedle, bloki, mieszkania. Foto: Pixabay.com

Wspierana przez miliardera George’a Sorosa Fundacja Batorego opublikowała raport, w którym przedstawione zostały „propozycje stworzenia zdecentralizowanego samorządowego państwa dobrobytu”, a także sposoby ich finansowania. Jednym z nich jest wprowadzenie podatku katastralnego.

Raport ten został przygotowany przez Forum Idei – think tank Fundacji im. Stefana Batorego, na czele którego stoi Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Jest on „projektem dokończenia samorządowej rewolucji i jej zwieńczenie w zdecentralizowanym samorządowym państwie dobrobytu”.

Proponowane przez Forum Idei rozwiązania to chociażby przejęcie funduszy NFZ i organizację regionalnych systemów opieki zdrowotnej na poziomie województw, odejście od centralnej podstawy programowej dla szkół, likwidacja kuratoriów oświaty i zastąpienie ich zewnętrzną agencją czy też przerzucenie finansowania wynagrodzeń nauczycieli na władzę centralną.

W jaki sposób miałyby zostać sfinansowane te zmiany? Odpowiedź jest prosta – z kieszeni Polaków. Tym razem byłby to jednak skok na naprawdę grubą kasę, który w przypadku wielu rodzin mógłby skończyć się tragicznie. Chodzi bowiem o podatek katastralny.

Byłby on naliczany od rzeczywistej wartości nieruchomości, nie zaś od jej powierzchni, jak ma to miejsce dotychczas. Wielu Polaków posiada własne domy i mieszkania, których wartość rynkowa wynosi nierzadko kilkaset tysięcy złotych, a i nie brakuje również nieruchomości o wartości przekraczającej milion złotych.

Łatwo sobie wyobrazić, że wprowadzenie podatku katastralnego, nawet w niewielkiej wysokości, byłoby zabójcze dla wielu budżetów domowych. Konsekwencje takiego stanu rzeczy byłyby m.in. takie, że wielu ludzi zostałoby zmuszonych do sprzedaży swoich domów, a co za tym idzie, niektórzy z nich mogliby wylądować na bruku.

Źródło: tvp.info / batory.org.pl

45 KOMENTARZE

 1. ten podatek powinni płacić ino ci co popierają te fundacje, trzeba zrobić referendum i jak sie ludzie na to zgodzą to walić podatkiem pomysłodawców i jeich poplecznikiów, allalluja i do przodu

  • Kiedyż ten staruch zdechnie – będzie wieeelkie święto. Przebije go tylko Bolek, bo Bolek wszystko przebije. Piękne pogrzeby bedą gdy te faraony nareszcie opuszczą nas na zawsze, oby jak najszybciej. A tą Pełczyńską-Nałęcz powinni dodać żywcem do ich sarkofagów tak jak to robiona z ulubionymi rzeczami faraonów..

   • Zdechnie po 5-tym przeszczepie serca, czyli niedługo.

    Czy ze względu na globociep indukowany procedurami medycznymi nie mógłby, w ramach pomocy dla przegrzanej planety, poddać się eutanazji przed przeszczepem?!

   • Soros jak soros ale kiedy w koncu POLACY PRZEJRZA NA OCZY I WYP…DOLA CALE ZYDOSTWO Z WIEJSKIEJ???
    Trzeba byc SLEPYM i GLUCHYM zeby NIE WIDZIEC jacy ANTYPOLSCY BANDYCI rezyduja na WIEJSKIEJ, ponad 80% tej BANDY NIE SA POLAKAMI A zydo-hazarami ktorzy PRZYBRALI lub SPOLSZCZYLI SWOJE PRAWDZIWE NAZWISKA!!! NAJSTRASZNIEJSZE jednak jest to ze OGLUPIENI, OSZUKANI i PRZEKUPIENI (500+ na KROWE) obywatele tego KRAJU wciaz GLOSUJA na tych samych SKOMPROMITOWANYCH zydo-hazarskich BANDYROW ;-((

    • A czy nie sądzisz,że to robota żydowsko-niemeicka?Tusk by tu tak się nie produkował,gdyby nie miał poparcie w likwidacji Polski przez Merkel. To on jako pierwszy powinien stanąć przed Trybunałem Stanu za rujnację Polski i zmusił miliony Polaków do emigracji. Pomocnicy tez są współodpowiedzialni za to!!To te elyty co cały czas opluwają i zdradzaja Polskę sa w PE i nie tylko

    • soros wlasnie reprezentuje ich interesy i jest posrednikiem. I po to zalozyl Batorego i szereg innych NGOsow bty robic krecia robote. Soros to tylko trybik w calej machinie

   • ZAKAZ JURGIELTU – SUBITO!

    Jurgielt

    Chociaż łapówki z zagranicy
    Potępią, lecz nie potępiają,
    Gdy sami biorą – jurgierltnicy.
    Standard podwójny bowiem mają.

    Dla magnaterii, co w przeszłości
    Brała, jest pełne potępienie.
    Dla siebie każdy prawo rości
    Brania (srebrniki zawsze w cenie).

    Fundacje mnożą się „społeczne”,
    Jak domki, co są dla publiczek…
    Trwać zdrada będzie w Polsce wiecznie,
    O ile jej nie skończy stryczek!

  • Aleksiu…..PIS niby dlaczego miałby „na to czekać” skoro poprawia wskaźniki gospodarcze… a więc skoro radzi sobie doskonale …. mimo wydatków socjalnych ????

 2. SOROS I TA JEGO FUNDACJA…….TO BANDA WICHSZYCIELI I OGLUPIACZY……CZAS TO ZAMKNAC I POGONIC Z POLSKI

 3. Przecież to oczywiste podatek katastralny w praktyce kastralny jest zapisany w konstytucji zwanej traktatem lizbońskim ,Polska go podpisała rękoma sprzedawczyków Tuska i Leszka .Po to zostało zlikwidowane użytkowanie wieczyste ,właśnie i przeprowadzony cyfrowy kataster nieruchomości w Polsce żeby został wprowadzony .Jestem pewien że gdy sytuacja budżetu napęcznieje trzeba będzie coś z tym zrobić i wtedy ten podatek zostanie wprowadzony to czeka nas nieuchronnie chyba że wyjdziemy z Unii i zmniejszymy socjalizm w Polsce.

  • Jest dokładnie tak jak piszesz. O tym podatku już dawno mówił Michalkiewicz…to Go wyśmiano…a przygotowania idą pełna parą, a Polactwo się cieszy bo są bogaci na kredyt !

   • Rozwińmy temat, dopowiadając pewne rzeczy do końca:
    Podatki dzielą się na godziwe i niegodziwe.
    Cechą podatków godziwych jest ich m.inn. jawność i proporcjonalność.
    Czyli np. VAT, jako podatek ukryty, jest niegodziwy.
    Niegodziwy jest także progresywny podatek dochodowy, stanowiący w gruncie rzeczy KARĘ za aktywność – za to, ze coś się chce robić.

    Natomiast podtek pogłówny i katastralny, o ile nie służy wywłaszczeniu, są godziwe. Dlaczego? Bo są jawne i proporcjonalne.
    Proporcjonalne, czyli płacimy państwu/samorządowi proporcjonalnie za usługę od niego otrzymywaną: ochronę naszego mienia. (Podatek pogłówny to natomiast opłata za ochronę naszego życia i naszej wolności.)

    Tak więc podstek katastralny SAM W SOBIE jest ok.
    Ale w rękach sterowanego przez Eskimosów lewactwa jest śmiertelnym zagrożeniem! Po prostu ONI mogą nadmiernym opodatkowaniem WYWŁASZCZYĆ Polaków. I o to IM chodzi.

 4. Pismeni zdziwią się jak zabiorą swoim baraną-wyborcą pełną kiche i „żubra” na co dzień.

  • Póki co idea na wprowadzenia tego podatku najbardziej podoba się PO-paprańcom, którzy chcieliby północnych i zachodnich województw dla siebie …. a że nie mają pomysłu jak pobudzić gospodarkę, w tych rejonach a kasy im się chce… zaczęliby już na starcie… łupić Polaków tym właśnie podatkiem aby napełnić własne kieszenie… Kiedy te pieniądze przeżrą i przepuszczą albo jeszcze bardziej podwyższą stawki katastry albo oddadzą tę część Polski Niemcom „coby zrobili porządek” z niezadowolonymi, zbuntowanymi i ograbionymi Polakami.

 5. Chodzi o to ze jak go nie wprowadza to panstwo bedzie musialo w zamian opodatkowac korporacje bo z kas te pieniadze musza miec. Tak jest na calym zachodzie czyli prawidlowo wiec Polska musi dolaczyc do postepowych panst zeby pokazac ze nie jest Bialorusia a moze nawet Wladywostokim. Dolaczy do postepowych elit i basta w imie ze postep i demokracja jest najwazniesza.

 6. wystarczy sobie przypomnieć bredzenia kaczora dla naiwnych pisowskich wiernych idiotów nt. zdrady lisbońskiej, aby sparafrazować jak będzie to szło:
  „musieliśmy wprowadzić ten podatek katastralny, chociaz bylismy mu zawsze przeciwni, ale musieliśmy to zrobić, bo gdybyśmy my tego nie zrobili, to przyszliby oni, i oni by to zrobili, tylko dużo gorzej. tak dzięki nam tylko połowa polaków dostaje po d..pie tym podatkiem i tylko 20% straciło swoje nieruchomości; ale jakby to zrobili oni, to byłoby na prawdę gorzej, aż 60% ludzi by na tym straciło….”
  itp. itd.

  • Bajdurzysz chłopie…. Doświadczenia lat minionych, bieżące oceny gospodarki Polskiej sporządzane przez światowe agencje ratkingowe, Międzynarodowy Fundusz Walutowy czy/ i Bank Światowy… wskazują na to, że Rząd PIS radzi sobie doskonale – nie sięgając do tak drastycznych rozwiązań jak wprowadzenie „katastry”…. To durne PełO nigdy nie umiało gospodarować i zawsze sięgało do kieszeni podatników… (mimo to i tak nigdy „nie miało piniendzy” jak grzmiał Imć Rostowski , który za pieniądze polskich ludzi pracy – pospłacał swoje własne kredyty w Bankach angielskich) ….. To PO-papraństwa trzeba się bać a nie PIS>>>>

 7. Według JKM, guru wszystkich wolnościowców, powinny być płacone następujące podatki: pogłówne, poradlne i podymne. No to rząd PiS tylko przychyli się w kwestii katastralnego, o co chodzi? :D

  • O to, hamanie, że podymne jest tradycyjnie 20x mniejsze od katastru.
   Kataster to tradycyjnie około 1%, az do 2%, czyli podatek KONFISKUJĄCY nieruchomość, ponieważ dom stoi na tyle długo, że w tym czasie musisz spłacić jego wartość.
   Podymne zas to – w całym okresie bulenia – 1/40 do max 1/10, czyli stawki Ewangeliczne.
   Ty hamanie.

 8. Precz z bydłem socjalistycznym, niech zawisną na byle gałęzi. Co to za orwellowski język??? „Dobrobyt” budowany powszechnym rabunkiem. Chyba dobrobyt dla banksterów i innych beneficjentów tego wrogiego ludzkości systemu. A Soros to śmieć najgorszego sortu wmawiający politykom, że och obowiązkiem jest ciągłe zadłużanie narodów w bankach jego kumpli.

 9. Podatek katastralny to samo zło. Może zacząć się dość niewinnie, a potem będzie tylko szedł w górę, bo samorząd będzie miał „potrzeby”. W USA w niektórych jurysdykcjach płaci się rocznie 3% (a czasem nawet i więcej) od wartości nieruchomości. To jest podatek wywłaszczeniowy. Zżera olbrzymią część budżetu domowego. Działa demobilizująco jeśli chodzi o utrzymanie i modernizację nieruchomosci – każdy wzrost wartości to kara podatkowa. A emeryci muszą na starość się przenosić do tańszych regionów (gdzie niekoniecznie chcą tak naprawdę mieszkać), bo nie stać ich na zapłatę podatku.

  • Ale tu z założenia będą wywłaszczenia. Nie z potrzeb samorządu. Potrzeby Kaczyński na domy i mieszkania ma inne.

 10. I na pewno wejdzie. Mieszkania i domy są potrzebne dla tych, co nadejdą. Gdyby Kaczyński był prawdziwym Polakiem, żadne ustrojstwo powiązane z sorosem nie miałoby prawa istnieć w Polsce. Ale tu nawet nikt nie odpowiedział za zakładanie niemieckich partii, więc o czym tu dyskutować?

 11. Tak tak prawiczki w Szwecji już nikt nie ma nieruchomości a ludzie mieszkają na ulicy bo tam jest podatek katastralny.

 12. Akurat podatek katastralny – od wartości nieruchomości, jest uczciwy (i ekwiwalentny) – przy założeniu likwidacji większości innych podatków).
  Kto powinien się składać na armię chroniącą Polskiej ziemi, jeżeli nie jej właściciele?

 13. Jedna z moich starych ballad pasuje tu jak ulał:

  Pierwszy kołchoz
  dedykuję panu redaktorowi Stanisławowi Michalkiewiczowi

  Zanim „prawniczy” naród został tym narodem,
  Najpierw Józefa wysłał (w pewnym sensie…) przodem.
  Bo Egipt to wspaniały kraj;
  Wspaniały był… Aj-waj, aj-waj!…

  Józef faraonowi w czas tłusty doradził,
  Aby zboże z podatków od wszystkich gromadził.
  („Dla świątyń podatkowy raj
  Pozostał – why?… Aj-waj, aj-waj!…”)

  Gdy chude lata przyszły, każdy kupić może
  U zaradnego Józka zgromadzone zboże.
  „A ty mi w zamian złoto daj!” –
  Tak handel kwitł… Aj-waj, aj-waj!…

  Stopniowo Egipcjanom (tak się jakoś składa…)
  Pieniędzy nie wystarcza, więc sprzedają stada,
  Swą ziemię, dzieci, żony – aj! –
  I siebie też… Aj-waj, aj-waj!…

  Zanim siedem lat chudych w Egipcie przeminie,
  Pierwszy kołchoz na świecie już jest w tej krainie.
  (Bo tę „prawniczą” prawdę znaj:
  „Jest kryzys – git!… Aj-waj, aj-waj!…”)

  Józkowi tak spodobał się kraj kołchozowy,
  Że w porę się nie udał po rozum do głowy:
  „Weź swoich stąd i SPIER-DA-LAJ,
  Nim stanie się… Aj-waj, aj-waj!”

  Bowiem, jak to się rzekło, zachłanni kapłani
  Nie zostali przez Józka ni ciut oskubani.
  Faraon (inny) przez nich haj
  Raz poczuł i… Aj-waj, aj-waj!…

  Odtąd cierpi w Egipcie cały „lud prawniczy”,
  Bo nie sztabki, lecz cegły które dźwiga, liczy.
  Wolności jednak nadszedł maj,
  Gdy Mojżesz rzekł: „Aj-waj, aj-waj!…”

  Na odchodnem przeróżne gromadzą pożyczki
  Od egipskich sąsiadek „zaradne prawniczki”:
  „Zwrócone będą..” – baju-baj…
  „Szalom!” – i w mrok… Aj-waj, aj-waj!…

  Już wiesz, antysemickim masz nie być idiotą
  I w porę sam pochowaj, i zboże, i złoto!
  Bo Polska to wspaniały kraj;
  Wspaniały był… Aj-waj, aj-waj!…

  I nad tą jedną sprawą się jeszcze zastanów:
  Dlaczego ci „prawnicy” nie lubią kapłanów?
  „Bogaty Kościół jest… Aj-waj!…”
  – To słysząc, grosz na Kościół daj!

 14. Powiem więcej wprowadza go w przyszłym roku. A jeśli nie to w 2021.(myślicie że po co uwlaszczaLi Panów z blokowisk za 1zl?) +haracz dla Żydów w 300mld dolarów w przyszłym, Polska idzie na przemial tubylcy na zagładę. Taki jest plan kto go zmieni?

 15. opodatkować wszystkie fundacje podatkiem 10 mln zł na rok + 50% od wpływów na konto fundacji

 16. podatek katastralny nie wiecej niż 0,001% od wartości zadeklarowanej przez właściciela

Comments are closed.