Czasopismo popierające dobrą zmianę krytykuje praktykę rządzenia. Ostry wpis redaktora naczelnego

Redaktor naczelny Kuriera Wnet Krzysztof Skowroński Fot. youtube
REKLAMA

Wybitny polski dziennikarz Krzysztof Skowroński, naczelny redaktor miesięcznika Kurier Wnet krytykuje praktykę rządów PiS. W majowym wydaniu zarzucił rządzącym butę i pychę, a w ostatnim lipcowym numerze dławienie polskiej przedsiębiorczości.

Miesięcznik Kurier Wnet to jedno z najlepszych polskich czasopism, o wyjątkowym wysokim poziomie merytorycznym. Według znanego historyka prof. Andrzeja Nowaka wręcz najlepsze. Kurier Wnet należy do tej części polskich mediów, które popierają obecny rząd, PiS i politykę dobrej zmiany.

REKLAMA

Jednak redaktor naczelny tego miesięcznika Krzysztof Skowroński nie jest bezkrytycznym potakiwaczem wszystkiego, co czyni aktualna władza, widzi jej błędy i nie waha się jej krytykować.

Już w majowym wydaniu Kurier Wnet skrytykował zachowanie się różnych instytucji:
„Niestety dobra zmiana ma niezwykle groźnego przeciwnika. Nie oblega on twierdzy, ale jest w jej środku. Tym wrogiem są pojawiające się w różnych instytucjach i działaniach buta, pycha, niekompetencja i brak szacunku dla ludzi. Z w wielu środowisk docierają do mediów Kurier Wnet takie skargi, i to od zwolenników dobrej zmiany”.

Na jeszcze mocniejszą krytykę redaktor Skowroński pozwolił sobie w lipcowym numerze Wnet.

Skowroński przytoczył rozmowę z dwoma przedsiębiorcami z Białej Podlaskiej, a więc z regionu gdzie wpływy PiS są szczególnie silne.
„Jest źle. A będzie jeszcze gorzej” – powiedzieli biznesmeni, dodając, że „rosną ceny energii (podwyżka o 150 zł za 1 megawat od początku 2020 roku); wzrastają ceny materiałów budowlanych, następuje koszt wzrost zatrudnienia, pojawiają się zatory płatnicze”.

Ci przedsiębiorcy przewidują, że wkrótce dojdzie do wielu bankructw małych firm, ponieważ one nie wytrzymają tych wszystkich trudności. Ich zdaniem państwo przerzuca zbyt wiele kosztów na barki przedsiębiorców”.

Obaj twierdzili, że nie jest to tylko ich punkt widzenia, ale to wnioski z rozmów z wieloma innymi biznesmenami, którzy mają kłopoty finansowe i mają podobne zdanie w tej sprawie. Skowroński dodaje, że podobne opinie słyszał kilkakrotnie podczas letnich podróży radia WNET po Polsce.

Redaktor naczelny Wnęk tak to podsumowuje: „Perspektywa makro, geopolityczne bezpieczeństwo, wielkie umowy energetyczne, podpisywane przez Polskę mogą okazać się bez znaczenia wobec kłopotów konkretnych ludzi”.

Skowroński uważa, że polski średni i mały biznes powinien podlegać ochrony, bo jeżeli zacznie dołować, to wraz z nimi kłopoty popadnie cała dobra zmiana i wtedy runą wszystkie ambitne i wielkie plany unowocześnienia Polski łącznie zbudowaniem podmiotowości i niezależności kraju.

Źródło: Kurier Wnet

REKLAMA