Laserowa manifestacja w Hongkongu. Warto zobaczyć [VIDEO]

Laserowa manifestacja w Hongkongu Fot. Twitter
Laserowa manifestacja w Hongkongu Fot. Twitter

Tym razem zamiast bić się z policją, manifestanci w Hongkongu zebrali się przed kopułą Muzeum Kosmosu i urządzili laserowy pokaz świateł. Tańczące po kopule wielokolorowe „zajączki” puszczane z małych laserów wzbudzały entuzjazm.

Lasery zaczęły być używane przez manifestantów w Hongkongu w celu oślepienia policyjnych kamer, które z pomocą sztucznej inteligencji identyfikowały uczestników protestów.

Władze, które obawiając się protestu zamknęły część dzielnicy Tsim Sha Tsui, były bezsilne. Kolorowa manifestacja w Hongkongu mocno kontrastowała z poprzednimi scenami przemocy i walk w tej enklawie.

Z pokazu byli zadowoleni uczestnicy, którzy pisali o „relaksie od zwykłego protestu”. W tej dawnej kolonii brytyjskiej trwa największy kryzys od czasu przekazania jej pod zarząd komunistycznych Chon w 1996 roku w związku z próbami ograniczenia autonomii Hongkongu.

Imprezę zorganizowano pod hasłem „obserwacji gwiazd” i codziennego spektaklu „światła i dźwięku”, który się tutaj odbywa. Jednak przed pokazem zebrani wznosili okrzyki o „odebraniu Hongkongu”.

Źródło: AFP/ France Info