Ogłoszono jedynkę Konfederacji w okręgu łódzkim. „Chcę zajmować się tym, ile Polacy zarabiają”

Tomasz Grabarczyk/fot. Facebook Tomasz Grabarczyk
Tomasz Grabarczyk/fot. Facebook Tomasz Grabarczyk

Szef lokalnych struktur partii KORWiN Tomasz Grabarczyk będzie liderem łódzkiej listy do Sejmu KW Konfederacja Wolność i Niepodległość w jesiennych wyborach parlamentarnych. – Chcę, jako poseł zajmować się tym, ile Polacy zarabiają i ile odbiera im państwo – ogłosił kandydat na posła.

Działacze Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość swoją jedynkę w okręgu łódzkim zaprezentowali konferencji prasowej w Łodzi. Jak poinformowano, decyzją władz koalicji został nią Tomasz Grabarczyk.

To zadanie bardzo odpowiedzialne. Zdaję sobie sprawę, że do 13 października czeka mnie ciężka kampania. Jestem jednak gotowy do tego, żeby podjąć to wyzwanie i poprowadzić łódzką listę w tych wyborach, żebyśmy zdobyli przynajmniej jeden mandat w okręgu łódzkim, na co jak najbardziej liczymy – oświadczył Grabarczyk.

Lider łódzkiej listy do Sejmu Konfederacji ma 25 lat, ukończył politologię na Uniwersytecie Łódzkim. Obecnie jest prezesem łódzkich struktur partii KORWiN oraz rzecznikiem prasowym Konfederacji.

W majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego startował z trzeciej pozycji z listy Konfederacji, uzyskując 4,5 tys. głosów.

Pomimo młodego wieku, jestem osobą, która sprawdziła już, co to jest działalność publiczna. Mam za sobą pewne doświadczenie i będę starał się to doświadczenie oraz młodość i świeżość przełożyć na to, żeby zostać dobrym posłem na Sejm. Zdaję sobie sprawę, że kontrkandydaci są mocni, ale to tylko motywuje mnie do dobrego przygotowania do tej kampanii – zapewnił Grabarczyk.

Wskazał, że wśród jego propozycji programowych są przede wszystkim kwestie związane z podatkami. Jak mówił, chciałby zniesienia opodatkowania pracy, ułatwienia działalności polskim przedsiębiorcom i uwolnienia gospodarki.

Jestem za wszelkimi programami „plus”, tylko chciałbym, żeby to był program „1000 plus” dla każdego pracującego Polaka w postaci mniejszych podatków. Zależy mi także na tym, żeby jako poseł na Sejm zająć się kwestiami wolności słowa w Internecie – zapowiedział kandydat.

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość tworzą działacze i sympatycy partii KORWiN, Ruchu Narodowego, środowiska Grzegorza Brauna i Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. PAP w depeszy dostępnej dla redakcji pominęła te ostatnie ugrupowanie.

Źródła: PAP/nczas.com