Sośnierz zaskakuje ws. lotów Kuchcińskiego. „Latał więcej czy mniej, przecież to są takie grosze” [VIDEO]

Dobromir Sośnierz. / foto: YouTube
Dobromir Sośnierz. / foto: YouTube

Dobromir Sośnierz, były już europoseł partii KORWiN, był gościem programu „Agent Wywiadu”. Tam mówił o planach na przyszłość i o tym, co czeka nas po wyborach, ale też o bieżących sytuacjach. Między innymi o aferze związanej z lotami Marszałka Kuchcińskiego.

Przypomnijmy że przez Polskę przetoczyła się w ubiegłym tygodniu afera dotycząca lotów Marszałka Kuchcińskiego. Ten wbrew przepisom dotyczącym rządowych lotów zabierał na pokład samolotu swoją rodzinę, ale też – jak się później okazało – innych posłów.

Oczywiście jak każda taka sprawa rozgrzało to opinię publiczną. Jednak Dobromir Sośnierz sprawy za dobrze nie zna i jak wprost przyznaje dziwi się, że ludzie interesują się takimi sprawami, podczas to „żaden problem” w skali innych, z którymi musimy się mierzyć.

Nie potrafię się w tym odnaleźć, takie sprawy nie za bardzo mnie obchodzą (…) Latał więcej czy mniej, przecież to są takie grosze w skali kraju… O ważniejszych sprawach nie rozmawiamy, gdyby rządził dobrze niechby sobie latał. Daj mu Boże, żeby sobie wziął nawet ten samolot – stwierdził Sośnierz.

Były europoseł ma rację co do tego, że ludzie zajmują się błahymi sprawami, a nie tymi najistotniejszymi. Sprawy lotów marszałka Marka Kuchcińskiego nie można jednak zupełnie ignorować, przede wszystkim ze względu na łamanie instrukcji w sprawie rządowych lotów, która jasno określa kto może lecieć.

Po drugie każda z takich dość drobnych spraw przekłada się na ogólny obraz złodziejstwa w naszym nieszczęśliwym kraju i braku pieniędzy np. na karetki pogotowia, których jest mniej niż limuzyn. Sośnierz jednak sprowadził ten problem do dość specyficznego porównania.

Jest to frustrujące, że ludzie interesują się bardziej tym, że kogoś tam bez gaci sfotografowano w lesie, niż tym, że wprowadzane są podwyżki podatków, regulacje, przymusowe ZUS-y, pasy. Mimo że to ma większy wpływ na ich życie. Ludzie się tym nie interesują, a interesują się tym, że ktoś sobie polatał samolotem – powiedział Sośnierz.

Cała rozmowa poniżej:

Reklama / Advertisement