Zakopane odwołuje wszystkie imprezy. Modlitwa za ofiary tragedii w Tatrach. Nieoficjalnie nie żyją cztery osoby, w tym dwoje dzieci

Trwa akcja ratownicza w Zakopanem / Fot. PAP
Trwa akcja ratownicza w Zakopanem / Fot. PAP

W związku z ogromną tragedią, jaka wydarzyła się w czwartek, Zakopane odwołuje wszystkie imprezy. O 19 zaplanowano Mszę Świętą w intencji ofiar.

Jak na razie wiadomo o czterech ofiarach śmiertelnych oraz 22 osobach rannych. Pogoda nagle załamała się około południa, nad Tatrami zebrały się gęste chmury, a wraz z nimi gwałtowna burza.

Największe spustoszenie burza spowodowała na Giewoncie oraz na Hali Kondratowej i to tam skupia się głównie akcja ratunkowa. Zgłoszenia nadchodzą również z innych partii gór, m.in. z Przełęczy Herbacianej.

Ucierpiały też osoby po słowackiej stronie Tatr. Według doniesień „Polsat News” tylko tam cztery osoby zostały trafione piorunem. Dwie z nich znajdują się w stanie krytycznym.

W związku z tragiczną sytuacją w Tatrach, odwołane zostają wszystkie imprezy towarzyszące Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich.

Zaplanowane było m.in. bicie rekordu w tańcu zbójnickim oraz Gala Jubileuszowa z okazji 100-lecia Związku Podhalan, a po niej zabawa taneczna. Zamiast tego odbywa się jedynie zbiórka na Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.

O godz. 19 w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach odprawiona zostanie Msza Święta w intencji ofiar i o zdrowie dla poszkodowanych. Po zakończeniu Mszy odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu w tych samych intencjach.

Źródło: 24tp.pl/nczas.com