Świat na krawędzi wojny. Izrael zabił dowódcę brygady, która szykowała się do operacji przeciw Państwu Islamskiemu [FOTO]

Izrael przeprowadził nalot na Syrię. Foto: tter
Izrael przeprowadził nalot na Syrię. Foto: tter

W izraelskim ataku na granicy Syrii i Iraku zginął dowódca polowy 45. brygady, której celem była operacja przeciw Państwu Islamskiemu – donosi korespondent BBC na Bliskim Wschodzie Babak Taghvaee.

Brygada Hashd al-Shaabi szykowała się do nowej operacji przeciwko Państwu Islamskiemu w dwóch przygranicznych z Syrią wioskach.

Przez izraelskie drony zbombardowane zostały magazyny wojskowego oddziału, z których korzystała również irańska milicja. Izrael twierdzi, że był to punkt nielegalnego przerzutu broni do Syrii.

Jak się okazało, w ataku zginął przywódca 45. brygady, który wydał rozkaz zapoczątkowania kolejnej operacji przeciwko Państwu Islamskiemu.

Izrael przeprowadził również atak dronami na przedmieścia Bejrutu. Jeden z nich eksplodował, uszkadzając budynek centrum medialnego szyickiego Hezbollahu.

Kilka godzin wcześniej izraelskie lotnictwo przeprowadziło nalot na irańskie obiekty militarne w pobliżu stolicy Syrii, Damaszku. Jak informował rzecznik izraelskich sił zbrojnych Jonathan Conricus, atak wymierzony był w irańskie siły Al-Kuds, elitarną jednostkę Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej i szyickie bojówki.