Wielka Konwencja Programowa Konfederacji – #PolskaDlaCiebie. Zobacz najważniejsze momenty! [VIDEO]

Krzysztof Bosak / Fot. PAP
Krzysztof Bosak / Fot. PAP

W warszawskim hotelu In1Place odbyła się konwencja programowa Konfederacji Wolność i Niepodległość. Zobacz, jaki pomysł na Polskę mają wolnościowcy i narodowcy!

TRANSMISJA NA ŻYWO KONWENCJI KONFEDERACJI:

17:30 Konfederacja prezentuje „jedynki” w wyborach do Sejmu

Na koniec konwencji Bartłomiej Pejo, szef sztabu Konfederacji, przedstawił wszystkich liderów 41 okręgów w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Z kandydatami można zapoznać się TUTAJ.

17:12 Głęboka deregulacja i uchylenie niepotrzebnych ustaw

Już starzy rzymianie mówili, że zła i skorumpowana jest republika licznych praw. Właśnie w takim stanie znalazła się nasza ojczyzna. Mamy ponad 100 tys. aktów prawnych i miliony stron artykułów, których nikt nie zna – powiedział Jacek Wilk.

Konfederacja postuluje głęboką deregulację, uchylenie ogromnej większości kompletnie niepotrzebnych ustaw. Tak, aby przepisy i ustawy były zrozumiałe dla przeciętnego obywatela. Aby prawo było dla ludzi, a nie dla prawników – kontynuował.

Wszyscy jesteśmy potencjalnymi przestępcami w takim bagnie przepisów. I my to musimy zmienić – zapowiedział Jacek Wilk.

16:58 Przedsiębiorcy wspierają Konfederację

Na konwencji Konfederacji Wolność i Niepodległość przemawiali również przedstawiciele Polonii rozsianej po całym świecie, rodzice walczący o dobro dzieci, Kresowianie, członkowie Partii Kierowców, środowiska pro-life, akademickie i lekarskie.

16:45 Rolnicy idą z Konfederacją. Nie chcą jałmużny

Polska wieś pozdrawia wszystkich Konfederatów zgromadzonych tutaj, w Polsce i na całym globie. Jesteśmy dzisiaj autentyczną formacją, która staje w wojnie z partiokracją. Nikt lepiej własności nie obroni, niż polski rolnik. I nie ustawą ją obronimy, tylko zapewnieniem takiej polityki rolnej, która nie opiera się na demagogii i populizmie PSL i PiS-u – zapowiedział Krzysztof Tołwiński, były poseł na Sejm.

Proponujemy realną, podkreślę – realną politykę rolną. My nie potrzebujemy jałmużny. Potrzebujemy równych warunków konkurencyjnych – powiedział.

Nie krępujcie nam rąk – zwrócił się do działań rządu ws. rolników. – Nie powodujcie, że najmłodsi Polacy, fantastyczni polscy rolnicy opuszczają gospodarstwa, by wysługiwać u Niemca czy Francuza. Dzieje się tak, bo taką przyjęliśmy politykę po 89 roku i wciąż ją kontynuujemy. Konfederacja gwarantuje, że zerwie z tym – zapewnił Tołwiński.

16:36 Kobiety siłą Konfederacji

Nie potrzebujemy ideologicznego, dyskryminującego parytetu. Potrzebujemy ekspertów i takich chcemy wprowadzić do Sejmu. Realizm polityczny, odwaga w myśleniu, roztropność w działaniu – takich ludzi potrzebujemy! – powiedziała Anna Bryłka.

16:25 Konfederacja odpowiada PiS

Robert Winnicki odniósł się również do najnowszej deklaracji Prawa i Sprawiedliwości, którą premier Mateusz Morawiecki przedstawił w Katowicach.

Od kilku dni zapowiadaliśmy pakiet przedsiębiorcy. Wiecie co PiS zrobił parę godzin temu? Zaproponował pakiet przedsiębiorcy. Szanowni Państwo z PiS-u – to, co żeście już powiedzieli na temat himalajów nieodpowiedzialności gospodarczej w ostatnich tygodniach, tego się już nie odwróci. Nigdy nie ma drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie. Przedsiębiorcy już wam nie zaufają – powiedział Winnicki.

Konfederacja ma bardzo ambitne projekty gospodarcze. Ale to, co musimy zrobić najpierw – zatrzymać to szaleństwo. Dzisiaj polscy przedsiębiorcy modlą się, aby nic nie zmieniło się w tym kierunku, w którym proponuje PiS – deklaruje.

To, co opowiadają panowie Kaczyński czy Morawiecki jest popularne, dzięki czemu zwyżkują w sondażach. Pamiętajcie o Ameryce Łacińskiej, o Wenezueli – o tym, co tam się dzisiaj dzieje. My mówimy Polakom jasno: wybór jest – oświadczył.

16:19 Winnicki: musimy wyzwolić energię Polaków

Konfederacja musi sprawić, żeby Polska była naprawdę wielka! Bo jesteśmy wielkim i dumnym narodem. Nasze hasło głosi #PolskaDlaCiebie. I to jest wielkie wyzwanie na miarę naszego pokolenia. Polska nie jako państwo, z którego uciekają, ale jako państwo, do którego rodacy masowo będą wracać – zapowiedział Robert Winnicki.

Dziś, przed Polakami jest najjaśniejszy wybór po 89 roku. Są oni – banda czworga. I jesteśmy my – Konfederacja, ideowa prawica. Nie mam wątpliwości, że Konfederacja będzie rosła przez kolejne dni, miesiące i lata. Nie chcemy pamiętać ani znać żadnej komuny, również tej nowej – powiedział.

Dzisiaj młode pokolenie dzieli się na Konfederację i lewicę. My powstrzymamy marsz towarzysza Czarzastego, Biedronia i Zandberga do władzy! – wygłosił Winnicki.

Prezes Ruchu Narodowego zwrócił się również do Pawła Kukiza. – Paweł, zdradziłeś. Paweł, oszukałeś swoich wyborców. Paweł, zrobiłeś się 100 procentowym systemowcem – powiedział.

To, co wyprawiają nasi nieprzyjaciele w ostatnich tygodniach, nas tylko wzmacnia. Jesteśmy zahartowani bojem. Konfederacja – polska racja! Przyszłość jest nasza! – zadeklarował Grzegorz Braun.

15:54 #PiątkaKonfederacji na grafice

15:42 Korwin-Mikke zwraca się do kobiet

Gdyby nie kobiety, to nie mielibyśmy dzieci, a gdybyśmy nie mieli dzieci, to nie warto byłoby walczyć o przyszłość. Kobieta ma prawo do bogatego męża, nie obrabowanego przez ZUS i podatki. Kobieta ma prawo do wspólnego wyboru, do własnego wyboru – rozpoczął swoje wystąpienie prezes partii KORWiN.

Musimy zadbać o nasze dzieci. Pamiętajmy o kwestii demoralizacji, która jest celowo wprowadzana. Niektórzy myślą, że oszuści z PiS-u będą z tym walczyli. PiS ma w tej chwili prezydenta, Senat i Sejm. Potrafiło wprowadzić ustawę w ciągu ośmiu godzin. A czemu nie robi nic w sprawie dzieci? – pytał Korwin-Mikke.

Nie łudźmy się: ani PiS, ani PO, ani pan Biedroń nas od niczego nie uwolnią. Tylko Konfederacja jest w stanie jasno powiedzieć czego chcemy i czego chce ogromna większość rodziców. Niektóre kobiety coraz częściej skarżą się, że mężczyźni są mało męscy. Tu, w Konfederacji, mamy mężczyzn, którzy wiedzą czego chcą i wiedzą jak to osiągnąć – powiedział.

Janusz Korwin-Mikke na konwencji Konfederacji / Fot. Radosław Piwowarczyk/NCzas.com

15:31 Zwiększenie kwoty wolnej od podatku

Zwiążemy kwotę wolną od podatku z minimalnym wynagrodzeniem za pracę. Kwota wolna od podatku będzie wynosiła 12-krotność minimalnego wynagrodzenia za pracę. Jeżeli rządzący będą mówić, że wtedy zabraknie im pieniędzy, to znaczy, że się do rządzenia nie nadają – zapowiedział Mentzen.

Konwencja Konfederacji / Fot. PAP

15:20 Pakiet przedsiębiorcy – 100 ustaw Mentzena

Sławomir Mentzen przedstawił swój autorski projekt – 100 ustaw Mentzena.

Ostatnio coraz więcej ludzi widzi w przedsiębiorcy krowę, którą należy doić. Tylko nieliczni widzą przedsiębiorcę jako silnego konia, który ciągnie wóz, na którym wszyscy siedzimy, czyli naszą polską gospodarkę – rozpoczął wystąpienie.

Dobrobytu się nie dekretuje. Nie wprowadza się go ustawą, nie zarządza się go na czas kampanii wyborczej. Do dobrobytu prowadzi ciężka praca, pomysłowość i przedsiębiorczość oraz oszczędność – powiedział zdecydowanie.

Dlatego przygotowaliśmy pakiet przedsiębiorcy. Ustawy, które natychmiast można wprowadzić, aby przyspieszyć polski rozwój gospodarczy. Mamy ustawę posła Jacka Wilka, ustanawiającą nowe relacje pomiędzy przedsiębiorcami a państwem. Będziemy mieli wielką swobodę prowadzenia działalności gospodarczej. Mamy propozycję ustawy o wolnym handlu, pozwalającym na zarabianie na życie tym najgorzej usytuowanym. Koniec z haniebnymi obrazkami straży miejskiej goniącej starsze panie za sprzedaż bułek na ulicy – deklaruje Mentzen.

Nigdy nie powtórzy się sytuacja, kiedy urzędnik nie wie, co się wydarzyło, ale wie, że chce od tego podatek – to z kolei propozycja rozstrzygania wszelkich wątpliwości na korzyść przedsiębiorcy, a nie państwa.

15:11 Zdrowe życie

Ostatni punkt #PiątkaKonfederacji zaprezentował Krzysztof Bosak. To gruntowna reforma służby zdrowia, sprzeciw wobec aborcji, zakaz importu i spalania na terenie Polski śmieci.

Idziemy do Sejmu po to, by recenzować wszystko co się dzieje z pozycji ideowej prawicy. To jest nasz program, z nim będziemy przełamywać blokadę medialną. Do boju! – zakończył swoje wystąpienie lider Konfederacji w Kielcach.

15:05 Spot wyborczy Konfederacji

14:57 Bezpieczeństwo narodowe i dostęp do broni. „Dość umierania za cudze interesy”

Narodowa waluta i suwerenna polityka monetarna. Bezpieczeństwo narodowe to suwerenność energetyczna. Chcemy rozwijać nowe technologie i inwestować w energetykę jądrową. My się tego nie boimy. Energetyka jądrowa będzie przyszłością w Polsce – zapowiedział Witold Tumanowicz.

Zapewnimy powszechny dostęp do broni. Będziemy odpowiednio szkolić Polaków. Zaczniemy od liceum. Zapewnimy powszechny dostęp do strzelnic – kontynuował.

Bezpieczeństwo narodowe to również jasny sprzeciw wobec ustawy 447 Just. – Nie wypłacimy żadnych bezzasadnych roszczeń żydowskich, nie wypłacimy ani złotówki.

I przede wszystkim: silna armia! Niech wam nie wmówią, że sojusze, jakiekolwiek, są gwarancją naszego bezpieczeństwa. Nie znaczy to, że nie należy ich zawierać, ale mogą być tylko dodatkiem. Konfederacja mówi również: dość umierania za cudze interesy – powiedział Tumanowicz.

Witold Tumanowicz / Fot. Radosław Piwowarczyk/NCzas.com

14:51 Bon oświatowy i kulturalny

14:45 Szybkie i sprawiedliwe sądy

Sądownictwa nie naprawi wymiana prezesa Sądu Najwyższego na swoją marionetkę. Nie naprawi wymiana składu Sądu Najwyższego. Polski wymiar sprawiedliwości potrzebuje głębokiej, organizacyjnej reformy i parametryzacji polskich sądów. My to zrobimy – zapowiedział prawnik Michał Wawer.

14:36 Konfederacja proponuje drastyczną obniżkę podatków

Podatki dzielą się na złe oraz najgorsze. Jako Konfederacja zlikwidujemy najbardziej szkodliwe formy opodatkowania – rozpoczął wystąpienie Kulesza.

500+ to symbol rządu, który kłamie, że nam coś daje. My proponujemy 1000+ – to symbol Konfederacji. Rządu, który wam nic nie da, ale tych 1000 złotych nie zabierze. Dodatkowe 1000 złotych dla każdego, ciężko pracującego podatnika do kieszeni – gwarantuje.

W kampanii trwa szalona licytacja na rozdawanie pieniędzy podatników. Tylko my nie bierzemy w tym udziału. My zostawimy więcej pieniędzy w kieszeniach Polaków! Czas na najwyższą w historii obniżkę podatków, czas na Konfederację! – powiedział Kulesza.

Więcej o wystąpieniu wiceprezesa partii KORWiN piszemy w osobnym wątku.

14:25 Po hymnie rozpoczynającym konwencję zaprezentowano #PiątkaKonfederacji

1) Program 1000 Plus, czyli powszechna ulga podatkowa! – Przeprowadzimy najwyższą w historii Polski obniżkę podatku – zapowiada w spocie Grzegorz Braun.

 • PIT 0%,
 • dobrowolny ZUS,
 • benzyna po 3 zł.

2) Szybkie i sprawiedliwe sądy

 • docelowo proces w miesiąc,
 • jeden asystent na każdego sędziego,
 • cyfryzacja i uproszczenie procedur sądowych.

3) Prawo rodziców do wychowania i edukacji dzieci

 • bon edukacyjny,
 • bon kulturalny,
 • stop propagandzie LGBT.

4) Bezpieczeństwo narodowe

 • silna polska armia,
 • bezpieczeństwo energetyczne,
 • docelowo energia jądrowa,
 • asertywna polityka zagraniczna,
 • odpowiedzialna polityka migracyjna.

5) Zdrowe życie

 • sprawna służba zdrowia,
 • lepsze powietrze w miasta,
 • zdrowa żywność,
 • pełna ochrona życia od poczęcia.

14:15 Konwencja programowa jeszcze się nie rozpoczęła. Przed budynkiem hotelu wciąż dużo osób czeka na wejście, dlatego wydarzenie oficjalnie wystartuje, gdy wszyscy zwolennicy pojawią się na sali.