Sensacyjny raport NASA! Zmianę klimatu powoduje orbita słoneczna Ziemi, a nie działalność człowieka

Termometr, upał, pogoda. Foto: Pixabay.com
Termometr, upał, pogoda. Foto: Pixabay.com
REKLAMA

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) twierdzi, że zmiany klimatu nie są wywołane działalnością człowieka, lecz zmianami zachodzącymi na orbicie słonecznej, co jest naturalnym zjawiskiem.

To kolejny dowód na całkowicie fałszywie postawioną diagnozę przez lewicę, która od lat forsuje tezę, jakoby gazy cieplarniane, samochody napędzane dieslem, spożywanie mięsa, plastikowe słomki i inne takie rzeczy zagrażały ludzkości.

REKLAMA

Już w 2000 roku NASA opublikowała raport wskazujący, że owszem, klimat się ociepla, ale z powodu czynników zewnętrznych, które nie mają nic wspólnego z działalnością człowieka. Raport opierał się w głównej mierze na ustaleniach serbskiego astrofizyka Milutina Milankovicia.

Dowiódł w nim, że klimat zmienia się cyklami, a wpływ na to mają trzy parametry orbity ziemskiej: inklinacja (nachylenie) osi ziemskiej, jej precesja (zjawisko obracania się) i ekscentryczność orbity wokół słońca.

Przy większych odchyleniach temperatura na Ziemi znacznie się podnosi, a przy niższych spada. Pomagają to zilustrować dwa poniższe obrazy (autorstwa Roberta Simmona z NASA) – pierwszy pokazuje Ziemię na prawie zerowej orbicie, a drugi pokazuje Ziemię na orbicie 0,07.

Fot. halturnerradioshow.com

Według ustaleń NASA, obecnie mimośrodkowość orbity Ziemi wynosi 0,017, co oznacza, że nasza planeta znajduje się 5 milionów kilometrów bliżej Słońca w peryhelium niż w aphelium. Tym samym NASA wysnuwa wniosek, że kluczowym czynnikiem wpływającym na zmiany klimatu jest po prostu słońce, a ściślej mówiąc – aktualne położenie Ziemi względem centralnej gwiazdy Układu Słonecznego.

Podobnego zdania jest szef NASA, Jim Bridenstine. Swoje spostrzeżenia głosił jednak jeszcze zanim został przewodniczącym Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej. – Globalne zmiany temperatury, jeśli występują, korelują z wydajnością Słońca i cyklami oceanicznymi – mówił.

Źródło: naturalnews.com/nczas

REKLAMA