Kolejna tragedia w Himalajach. Szerpowie znaleźli ciało Mileny Piaseckiej

Milena Piasecka / Fot. Facebook/@GreatHimalayaTrail2019

Milena Piasecka zginęła w czasie wyprawy trekkingowej w Himalaje – podała w czwartek „Polska Times”. Według dziennika ciało Polki odnaleziono 18 października w Nepalu. MSZ potwierdziło PAP, że w Nepalu zmarła obywatelka Polski, jednak nie udziela szczegółowych informacji w tej sprawie.

„Polska Times” napisała w czwartek, że ciało Mileny Piaseckiej odnaleziono 18 października w Nepalu. Jak podała, kobieta chciała pokonać liczący 1700 km Wielki Szlak Himalajski, będący jednym z najwyżej położonych szlaków na świecie.

Mielna Piasecka wyprawę trekkingową rozpoczęła 7 września. „Niestety, wyprawa zakończyła się tragicznie. Pojawiły się informacje o śmierci kobiety” – napisał dziennik.

Biuro prasowe MSZ poinformowało „Polskę Times”, że sprawa ta jest znana Ambasadzie RP w New Delhi.

W informacji przesłanej PAP rzeczniczka MSZ potwierdziła śmierć Polki w Nepalu. – Potwierdzamy śmierć obywatelki Polski w Nepalu. Z uwagi na charakter sprawy, ochronę danych osobowych oraz brak upoważnienia ze strony rodziny MSZ nie udziela szczegółowych informacji na ten temat – przekazała.

Z nieoficjalnych informacji „Polski Times” wynika, że do wypadku doszło 18 października w regionie Namcze Bazar, na wysokości 3,5 tys. metrów n. p. m. „Kobieta na dwa dni przed wypadkiem prawdopodobnie podróżowała samotnie. 16 października miała odłączyć się od dwóch towarzyszy” – czytamy.

Według dziennika ciało Polki przypadkowo odnaleźli szerpowie – himalajscy przewodnicy i tragarze – w trakcie innej akcji ratunkowej. „Ciało ma być sprowadzone do Katmandu” – podała „Polska Times”.

Polka swoje postępy dokumentowała w mediach społecznościowych. Jej ostatni wpis pochodzi z 16 października.

To kolejna śmierć Polki w Himalajach w 2019 roku. Pod koniec września podczas próby ataku szczytowego na Manaslu (8 156 m n.p.m.) zmarła Rita Bladyko.

Źródło: PAP/NCzas.com