Prześladowania chrześcijan na świecie. Wściekły tłum wdarł się do kościoła i pobił księdza [VIDEO]

Fragment nagrania, na którym widać jak tłum linczuje księdza / Fot. Twitter/@breeadail
Fragment nagrania, na którym widać jak tłum linczuje księdza / Fot. Twitter/@breeadail

Prześladowania chrześcijan w Nikaragui przekroczyły kolejną granicę. W katedrze w mieście Managua zlinczowano księdza oraz siostrę zakonną.

W ostatnim czasie w kraju tym nasiliły się represje sił porządkowych wobec Kościoła katolickiego. Kilka dni temu zarejestrowano, jak policja blokowała wejście do kościoła, w którym odbywała się Msza Święta dla członków rodzin więźniów politycznych. W efekcie w świątyni znalazła się zaledwie garstka osób.

Teraz wściekły tłum wdarł się do kościoła i pobił miejscowego księdza Rodolfo Lopeza. Ucierpiała także siostra zakonna Arelysa Guzman. Zbezczeszczono dzwonnicę oraz inne relikwie.

Po tym wydarzeniu Archidiecezja Managui wydała oświadczenie, w którym oceniła, że to całkowicie nowy akt przemocy wobec Kościoła katolickiego. Zaapelowano również do władz, w tym prezydenta Daniela Ortegi, o podjęcie natychmiastowych działań mających zapewnić poszanowanie wszystkich świątyń katolickich. Nie podano, jakie ksiądz odniósł obrażenia.

Ks. Edwin Roman, proboszcz jednej z parafii w mieście Masaya ocenił, że agresja, jakiej obecnie doświadcza Kościół, jest większa od tej, która miała miejsce w latach 80. w czasie wojny domowej. Wówczas bowiem walczyły przeciwko sobie uzbrojone grupy – dziś atakuje się bezbronnych.

Zobacz także: Lewica w pełnej krasie. Zadymiarze z Antify zdemolowali kościół [VIDEO]