Ostrzegał premiera Morawieckiego przed mafiami VAT-owskimi pod rządami Banasia. Został zwolniony!

Marian Banaś i Mateusz Morawiecki/fot. PAP
Marian Banaś i Mateusz Morawiecki/fot. PAP

– Twórca „raportu dyrektorów MF i Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) do premiera” został odwołany ze stanowiska wicedyrektora – poinformował dziennikarz „Radia ZET” Mariusz Gierszewski. Raport opisywał nieprawidłowości i zagrożenia związane z działaniami grupy przestępczej w ministerstwie finansów pod rządami Mariana Banasia.

W notatce premier Mateusz Morawiecki był informowany o potrzebie „oczyszczenia KAS z ludzi powiązanych z mafią VAT-u i paliwową”. Autorzy napisali też, że ojciec chrzestny dziecka wiceministra finansów Piotra Dziedzica jest związany ze spółkami występującymi w jednym z największych śledztw dotyczących mafii paliwowej.

Raport powstał 25 października, czyli w dniu, kiedy „Rzeczpospolita” ujawniła, że bliscy współpracownicy Banasia, gdy ten był ministrem finansów, z jednej strony walczyli z mafiami VAT-owskimi, z drugiej sami dopuszczali się oszustw podatkowych, okradając państwo z podatku VAT.

Wspomniany dokument, co podkreśla „Radio ZET”, napisał „jeden z wicedyrektorów Ministerstwa Finansów na podstawie informacji byłego kierownika działu operacyjnego Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie”. Teraz został odwołany ze stanowiska.