To dzięki niemu Polak powstrzymał terrorystę. Zobacz, czym jest kieł narwala

Narwal. Foto: YouTube/Nat Geo WILD
Narwal. Foto: YouTube/Nat Geo WILD

Cała Wielka Brytania żyje bohaterskim zachowaniem Polaka, który pomógł obezwładnić terrorystę używając do tego kła narwala. Informacje o tym heroicznym czynie dotarły również do Polski. Ale czym właściwie jest kieł narwala, o którym wszyscy mówią?

Po tym jak terrorysta zabił dwie osoby na Moście Londyńskim, trzech mężczyzn postanowiło jak najszybciej go obezwładnić. Jednym z nich był pracujący na co dzień w restauracji Fishmongers’ Hall Łukasz. Polak zdjął ze ściany wiszący w lokalu kieł narwala i przystąpił do akcji.

Ale czym właściwie jest kieł narwala?

Otóż narwal to waleń żyjący w strefie arktycznej. Posiada on jeden kieł, który wyrasta z górnej, lewej szczęki. Służy on do rozbijania pokrywy lodowej w celu zaczerpnięcia przez zwierzę powietrza. Co więcej, kieł umożliwia także lepsze tropienie ryb, którymi żywią się narwale, albowiem przebiega przez niego wiele włókien nerwowych. To także oręż w okresie godowym.

2 KOMENTARZE

  1. A teraz wiecie co bedzie? Policja go na razie nie ruszy, i wlasciciel lokalu w ktorym pracuje tez. Za dwa tygodnie jak sprawa przycichnie wlasciciel go zwolni, bo robi mu antyreklame przez co traci cennych klientow muzulmanskich, policja ze wzgledu na media tez nic nie zrobi, ale za dwa, trzy lata wsadza go do pierdla za brudne rece w pracy, drapanie sie po plecach, zbyt duza predkosc chodzenia po chodniku, itp. tak dziala ten swiat.

  2. Gdyby to działo się w Polsce to by już siedział za przekroczenie prawa do obrony, skazany przez plugawą kaste, a terrorysta mógłby liczyć na odszkodowanie zasądzone przez plugawą kaste

Comments are closed.