Prawybory prezydenckie Konfederacji. Kto faworytem bukmacherów? [FOTO]

Kandydaci w prawyborach Konfederacji. Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, krzysztof Bosak, Artur Dziambor, Konrad Berkowicz, Jacek Wilk, Krzysztof Tołwiński, Paweł Skutecki, Magdalena Ziętek-Wielomska.
Kandydaci w prawyborach Konfederacji. Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, krzysztof Bosak, Artur Dziambor, Konrad Berkowicz, Jacek Wilk, Krzysztof Tołwiński, Paweł Skutecki, Magdalena Ziętek-Wielomska.

Już 7 grudnia rozpoczną się prawybory, w których środowiska wolnościowców, narodowców i konserwatystów wyłonią kandydata Konfederacji Wolność i Niepodległość na prezydenta. Jedna z firm bukmacherskich pokusiła się o prognozę wyników i wystawiła kursy na każdego z kandydatów. Wynika z nich, że zdecydowanym faworytem jest Krzysztof Bosak.

Prawybory zostaną przeprowadzone na niespotykaną dotychczas w Polsce skalę. Kandydata wybiorą nie członkowie partii, jak na przykład w PO, ale wszyscy chętni sympatycy. Każdy ma zatem wpływ na to, kogo Konfederacja wystawi do walki w majowych wyborach prezydenckich.

Począwszy od 7 grudnia odbędzie się szesnaście konwencji wojewódzkich, na których wyborcy ideowej prawicy będą mogli poprzeć wybranego przez siebie polityka. W ten sposób zostaną wybrani Elektorzy, którzy podczas głównego Zjazdu Elektorskiego (18 stycznia 2020 roku) wybiorą kandydata w wyborach prezydenckich. O szczegółach piszemy w poniższym artykule.

Prawybory prezydenckie Konfederacji. Jak i kiedy głosować? Poznaj szczegóły! [INFOGRAFIKA]

Jedna z firm bukmacherskich wystawiła kursy na to wydarzenie. Wynika z nich, że zdecydowanym faworytem jest Krzysztof Bosak. Za każdą postawioną złotówkę, w przypadku zwycięstwa Bosaka, można zgarnąć 1,74 zł (minus podatek 12 proc.). Na drugim miejscu znajduje się Janusz Korwin-Mikke (2.90), a na trzecim Artur Dziambor (5.00).

Bukmacherzy przewidują, że znacznie mniejsze szanse na wybór mają Jacek Wilk (15.00), Grzegorz Braun (20.00) oraz Konrad Berkowicz (30.00). Z kolei jako iluzoryczne oceniają prawdopodobieństwo elekcji Magdaleny Ziętek-Wielomskiej, Pawła Skuteckiego czy Krzysztofa Tołwińskiego (wszyscy 500.00).

Zwycięzca prawyborów w Konfederacji, kursy firmy eToto z dnia 02.12.2019 / Fot. eToto
Zwycięzca prawyborów w Konfederacji, kursy firmy eToto z dnia 02.12.2019 / Fot. eToto

4 KOMENTARZE

  1. Po co te prawybory i do tego otwarte ?!?!? Jedynym kandydatem, który ma bardzo duże szanse na wygraną z budyniem jest Krzysztof Bosak. Reszta nie ma żadnych szans już w I turze. Inny wybór to z góry katastrofa wyborcza. Szkoda by było, gdyby prawybory ustawili Konfederacji okrągłostołowcy eliminują Bosaka, a mogą to zrobić gromadnie.

    • SUGEROWANIE że Bosak ma jakiekolwiek szanse na drugą turę, te wybory będą po to by konfederacja zdobyła nowych wyborców, a prawybory określą jej profil polityczny (czy bardziej wolnościowy czy narodowy).
      Jak ktoś jest prawdziwym wolnościowcem to powinien wybierać Dziambora który jest nieco mniej skrajny i ma sporą szanse na uzyskanie nowego elektoratu bez budowania elektoratu negatywnego którego konfederacja powinna unikać jak ognia bo jest największym wrogiem rozwijania partii do liczby dwucyfrowej.

Comments are closed.