Ekoszaleństwo trwa! Greta Thunberg człowiekiem roku tygodnika „Time”

Greta Thunberg, człowiek roku
Greta Thunberg, człowiek roku "TIME" na okładce tygodnika fot. Twitter @TIME

Szwedzka nastolatka i aktywistka klimatyczna, Greta Thunberg człowiekiem roku tygodnika „Time”. Oznacza to iż według dziennikarzy tygodnika miała największy wpływ na wydarzenia na świecie w tym roku. Jest to najlepszy dowód na to, że ekoszaleństwo ma się wyjątkowo dobrze.

Greta Thunberg zasłynęła tym, że rozpoczęła strajk klimatyczny. Od tego czasu zamiast chodzić do szkoły jeździ, bądź pływa po świecie i występuje publicznie wzywając do walki ze zmianami klimatycznymi.

Tytuł człowieka roku nadawany jest osobie, która w ocenie dziennikarzy „Time” miała największy wpływ na wydarzenia na świecie w danym roku. Jest rzeczą wątpliwą, że tak właśnie jest w przypadku młodej Szwedki, gdyż nie osiągnęła ona nic poza tym, że stała się postacią medialną.

Dziennikarzom „Time” nie przeszkadza nawet to, że wielu specjalistów z zakresu psychologii ostrzega, że młoda Szwedka jest wykorzystywana przez dorosłych do ich celów i może się to odbić na jej zdrowiu psychicznym (cierpi już na Zespół Aspergera).

To nie pierwsza nagroda, którą otrzymała Thunberg w tym roku. We wrześniu została laureatką nagrody Right Livelihood Award, zwanej „alternatywnym noblem”. Istnieją jednak granice szaleństwa i w przypadku prawdziwego Nobla musiała się obejść smakiem mimo nominacji.

Źródło: TIME/nczas

10 KOMENTARZE

 1. Czy ktoś zagoni tę rozbisurmanioną gówniarę do nauki? Wielkie korporacje i Soros za nimi, znaleźli niewinną twarz małolaty do firmowania ich ohydnej gęby manipulantów, dążących do narzucenia światu niedemokratycznego kagańca „rządu światowego”, tych co zawsze wiedzą „lepiej”, czy się to większości podoba czy nie.

 2. Time Magazine to ten sam magazyn co publikowal falszwe zdjecie na okladce ( za pieniadze Ruder Fin )
  pokazujace na okladce zdjecie z serbskiego obozu koncentracyjnego (zdjecie nawiazywalo do Aushwitz) ktorego nie bylo. A w artykule pokazano zdjecia zamordowanych przez serbow . Pozniej redaktor Ruder Fin przyznal we francuskiej gazecie ze wszystko bylo sfingowane i oplacane przez chorwatow.
  A to nie pierwszy i nie ostatnia ustawka tego „wplywowego” magazynu.

 3. pompują tą zieloną niczym arbuz (zielona na zewnątrz, czerwona w środku) dziewczynkę, oj pompują. Dobre deale na ekoenergii ktoś chce zrobić :D :D :D

 4. Mam nadzieję że mnie nie wybiorą.
  Człowiekiem roku Time byli Wybitni Działacze Socjalistyczna: Adolf Scieklgruber, ksywa partyjna Hitler, i Józef Wissarionowicz Dżugaszwili, ksywa partyjna Stalin.
  Teraz to ciężko chore dziecko…

 5. Dziewczyna tym ogromnym poklaskiem wokół siebie utwierdza się w przekonaniu, że to, co robi ma sens, jest słuszne. No bo profesory, no bo oenzety…

 6. To jest po prostu chore
  Jestem za dbaniem o środowisko ale jak widzę takie bzdury to mam ochotę z przekory symbolicznie palić w piecu butelkami plastikowymi ale niestety mam gazowy pięć 😁

 7. No co tu napisać „głupich nie sieją, sami sie rodzą…” Bachor człowiekiem roku?? Gdzie są rodzice ja sie pytam??? Gdzie lekarz prowadzący ? Gdzie psycholodzy??

Comments are closed.