Prokuratura chce uchylenia immunitetu posła Czarneckiego. Polityk PiS miał zaatakować nożem chrzestnego swojej córki

poseł PiS Przemysław Czarnecki i jego ojciec europoseł PiS Ryszard Czarnecki fot. PAP autor Radek Pietruszka /Grzegorz Michałowski

Prokuratura Okręgowa w Warszawie – za pośrednictwem Prokuratora Generalnego – chce uchylenia immunitetu posła Czarneckiego, który miał zaatakować nożem chrzestnego swojej córki.

Do zdarzenia doszło nad ranem 1 stycznia 2019 r. w mieszkaniu posła PiS, Przemysława Czarneckiego. To syn europosła Ryszarda Czarneckiego.  Polityk spędzał sylwestra w swojej posiadłości w warszawskim Wilanowie, a towarzyszyli mu: żona i chrzestny jego córki.

Prokuratura informowała opinię publiczną, że następnego dnia Czarnecki miał nakryć swoją żonę z „roznegliżowanym pijanym mężczyzną, z którym wcześniej biesiadowali”. Pomiędzy mężczyznami miało wyniknąć „nieporozumienie” w wyniku którego poseł, miał, chwycić nóż i ciął na odlew, raniąc w ten sposób gościa w dłoń.

Poraniony mężczyzna najpierw powiedział policjantom, że został zaatakowany przez Czarneckiego, a później się z tego wycofał.

Według zeznań posła, jego gość był kompletnie pijany – miał 2,3 promila – i sam poranił sobie rękę. Polityk PiS był natomiast trzeźwy.

– Jestem zdziwiony, ale sam zrzeknę się immunitetu i będę bronił się przed sądem – powiedział Czarnecki dziennikarzowi Onetu, który opisał tę sprawę jako pierwszy.

Źródło: Gazeta Wyborcza/Onet

4 KOMENTARZE

 1. To nie wina roznegliżowanego pijanego mężczyzny tylko pani Czarneckiej, która miała chwilę słabości…po biesiadowaniu.
  A z pana Czarneckiego po prostu dupek !

 2. cha cha no wreszcie coś po męsku,
  bo R. to ciągle tylko pie… od rzeczy cha cha
  tak trzymać
  ale nie dźgać!
  cha cha

 3. Gdyby jeszcze pani Czarneckiej przywalił to można by to było zrozumieć.
  Co mu ten koleś zrobił?

Comments are closed.