Prokuratura chce uchylenia immunitetu posła Czarneckiego. Polityk PiS miał zaatakować nożem chrzestnego swojej córki

poseł PiS Przemysław Czarnecki i jego ojciec europoseł PiS Ryszard Czarnecki fot. PAP autor Radek Pietruszka /Grzegorz Michałowski

Prokuratura Okręgowa w Warszawie – za pośrednictwem Prokuratora Generalnego – chce uchylenia immunitetu posła Czarneckiego, który miał zaatakować nożem chrzestnego swojej córki.

Do zdarzenia doszło nad ranem 1 stycznia 2019 r. w mieszkaniu posła PiS, Przemysława Czarneckiego. To syn europosła Ryszarda Czarneckiego.  Polityk spędzał sylwestra w swojej posiadłości w warszawskim Wilanowie, a towarzyszyli mu: żona i chrzestny jego córki.

Prokuratura informowała opinię publiczną, że następnego dnia Czarnecki miał nakryć swoją żonę z „roznegliżowanym pijanym mężczyzną, z którym wcześniej biesiadowali”. Pomiędzy mężczyznami miało wyniknąć „nieporozumienie” w wyniku którego poseł, miał, chwycić nóż i ciął na odlew, raniąc w ten sposób gościa w dłoń.

Poraniony mężczyzna najpierw powiedział policjantom, że został zaatakowany przez Czarneckiego, a później się z tego wycofał.

Według zeznań posła, jego gość był kompletnie pijany – miał 2,3 promila – i sam poranił sobie rękę. Polityk PiS był natomiast trzeźwy.

– Jestem zdziwiony, ale sam zrzeknę się immunitetu i będę bronił się przed sądem – powiedział Czarnecki dziennikarzowi Onetu, który opisał tę sprawę jako pierwszy.

Źródło: Gazeta Wyborcza/Onet

4 KOMENTARZE

 1. To nie wina roznegliżowanego pijanego mężczyzny tylko pani Czarneckiej, która miała chwilę słabości…po biesiadowaniu.
  A z pana Czarneckiego po prostu dupek !

 2. cha cha no wreszcie coś po męsku,
  bo R. to ciągle tylko pie… od rzeczy cha cha
  tak trzymać
  ale nie dźgać!
  cha cha

Comments are closed.