#AskJonnyDaniels. Tajemniczy żydowski lobbysta odpowiadał na pytania internautów. Ale nie wszystkie mu się spodobały [VIDEO]

Jonny Daniels. Foto: Twitter Jonny Daniels
Jonny Daniels. Foto: Twitter Jonny Daniels

Jonny Daniels zorganizował czat na żywo pod hasłem #AskJonnyDaniels. Polski Żyd obiecał odpowiedzieć na wszystkie pytania, które mu zostaną zadane.

Jonny Daniels to kontrowersyjna postać, która pojawiła się znikąd i pojawiała się na wielu państwowych uroczystościach. Daniels towarzyszył też prominentnym urzędnikom państwa. Postanowił najwyraźniej zrobić akcję ocieplania wizerunku. Ogłosił czat na żywo pod hasłem #AskJonnyDaniels.

Padło w tym kontekście sporo pytań oraz uwag.

Niezmiennie ponawiam pytanie do służb krajowych, polityków, środowiska dziennikarskiego – kim jest i jaką rolę Polsce pełni Jonny Daniels? Jak to się dzieje, że ten człowiek uchodzi za arbitra elegancji i dobrego smaku? W jaki sposób trafił do Polski i kto jest jego mocodawcą? – pyta na Twitterze Rafał Dudkiewicz.

Mi dał bana za wysłanie poniższych pytań. Pytania wysłałem po tym jak w ostatniej chwili odwołał spotkanie i wywiad. @MrJonnyDaniels dlaczego straciłeś ochotę na spotkanie i rozmowę ze mną? – dodał Jan Piński udostępniając „zakazane” pytania.

Inni użytkownicy Twittera także zadawali pytania do Danielsa. – Ilu agentów KGB wyjechało z ZSRR i Rosji do Izraela w latach 1990–1992 podczas Operacji Most? Czy 447 jest pokłosiem tej operacji? To mienie bezspadkowe pachnie mi ruską robotą – pyta Farmerka.

W #Kraków deweloper z kapitałem izraelskim prowadzi inwestycję budowlaną. Koparką odkopano ponad 1500 szkieletów z dawnego cmentarza. Dlaczego budzi sprzeciw w #Israel chęć doprowadzenia do końca sprawy #Jedwabne? – przypomniał Zbyszek Adamczyk.

Czy uważasz, że zapisy polskiego prawa mogą być w 100% uchwalane i wdrażane w życie przez samych Polaków (polskie organy władzy powołane do tego), czy powinny uzyskać kontrasygnatę rządu Izraela i/lub znaczących organizacji żydowskich na świecie? – pyta Adi Lark.

Co takiego zrobiłeś by mówiono o Tobie że”zrobiłeś dużo dla kontaktów z Izraelem” lub „Jonny przyjaciel Polski”. W mediach brak info o czymkolwiek – zwrócił uwagę Dawid Cieniewski.

Co ciekawe, akcję #AskJonnyDaniels promowało… prorządowe trollkonto „Sympatycy PMM”.

W czacie Daniels odpowiadał na pytania internautów. Powiedział też m.in., że „Polacy zamordowali Żydów w Jedwabnem”.

1 KOMENTARZ

  1. O co Ten pan, się bulwersuje???Wszak,faktycznie pojawił się w polityce i przy politykach w Polsce,nie wiadomo skąd??? Czy Polacy,nie mają prawa tego wiedzieć???W Polsce,jest dużo naszej, rodzimej ,wykształconej młodzieży i jakoś nie mają tyle szczęścia?,co ta osoba , z Izraela.Czy w Izraelu ,Polacy,też mają takiego farta ,jeśli chodzi o politykę,Rząd,tego kraju?-jakoś nic nie słyszałam,nie czytałam.

Comments are closed.