Prawybory prezydenckie Konfederacji na półmetku! Rywalizacja nabiera rumieńców [VIDEO]

Krzysztof Bosak, Artur Dziambor i Konrad Berkowicz podczas prawyborów prezydenckich Konfederacji / Fot. Facebook/Konfederacja
Prawybory prezydenckie Konfederacji. Od lewej: Krzysztof Bosak, Artur Dziambor i Konrad Berkowicz / Fot. Facebook/Konfederacja

Prawybory prezydenckie Konfederacji Wolność i Niepodległość dobiegły do półmetka. Po ośmiu z szesnastu zjazdów wojewódzkich liderem jest Krzysztof Bosak, który zgromadził 54 głosy elektorskie. Na kolejnych miejscach plasują się Grzegorz Braun i Artur Dziambor.

Ósmy zjazd prawyborczy Konfederacji odbywał się w Lublinie. Do wzięcia było 16 mandatów elektorskich, oddano 351 głosów ważnych. Po raz ósmy zwyciężył Bosak, któremu tym razem przypadło 5 głosów elektorskich.

Na drugim miejscu z czterema mandatami elektorów znalazł się Braun. Pozostałe 7 głosów elektorskich zgarnęli kandydaci partii KORWiN: Dziambor – 3, Janusz Korwin-Mikke – 3, Konrad Berkowicz – 1.

Prawybory prezydenckie Konfederacji kontynuowane będą w 2020 roku. Sympatycy wolnościowców, narodowców i konserwatystów mogą zagłosować jeszcze w Krakowie, Katowicach, Opolu, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Zielonej Górze i Szczecinie. Szczegóły, jak i kiedy tego dokonać przedstawiamy w osobnym artykule.

Prawybory Konfederacji – stan gry

Po ośmiu zjazdach wojewódzkich zdecydowanym liderem prawyborów prezydenckich Konfederacji jest Bosak, który zgromadził 54 mandatów elektorskich. Na drugim miejscu plasuje się Braun z możliwością wyznaczenia 31 elektorów, a podium uzupełnia Dziambor – 24 głosy elektorskie.

Wyniki prawyborów prezydenckich Konfederacji po 8 z 16 zjazdów:

1. Krzysztof Bosak – 54 głosy elektorskie
2. Grzegorz Braun – 31
3. Artur Dziambor – 24
4. Konrad Berkowicz – 14
5. Janusz Korwin-Mikke – 11
6. Jacek Wilk – 4
7. Paweł Skutecki – 1
8. Magdalena Ziętek-Wielomska – 1
9. Krzysztof Tołwiński – 0

Dodatkowo każdy z kandydatów przed głównym Zjazdem Elektorskim będzie mógł dobrać po jednym elektorze z zagranicy. Zwycięzca całych prawyborów prezydenckich Konfederacji musi otrzymać ponad 50% głosów. W przypadku, gdy w pierwszym głosowaniu nikt nie otrzyma wymaganej większości, w kolejnym głosowaniu odpadnie kandydat z najmniejszą liczbą głosów, a jego elektorzy będą mogli poprzeć innego kandydata.

Główny Zjazd Elektorski, podczas którego zostanie wybrany kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich, odbędzie się 18 stycznia 2020 roku w Warszawie.

Konwencja w Lublinie była transmitowana na kanale NczasTV. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia wystąpień kandydatów oraz wywiadów przeprowadzonych przez dziennikarzy „Najwyższego Czasu!”.

8 KOMENTARZE

 1. Czyli wolnościowcy na prowadzeniu, a o wszystkim zadecydują elektorzy p. Brauna. Tragedią Konfederacji było by wystawienie w wyborach blisko 40-letniego nieroba bez wykształcenia Bosaka (poza posłowaniem) na utrzymaniu mamy i brata, który w ostaniach wyborach zdobył 1/3 głosów jakie uzyskał JKM, a % uzyskał najgorszy wynik z wszystkich posłów z ramienia Konfederacji.

  • Aż mi sie nie chce komentować tych głupot. Wystawienie Korwina to właśnie będzie tragedia – polityk bez przyszłości, o ogromnym elektoracie engatywnym. Murowana porażka i zapsucie reputacji Konfederacji. A wyniki liczbowe w wyborach nic nie znaczą. Korwin startował z Warszawy, dużego bardzo okręgu gdziie jeszcze doszły głosy polonii. A Bosak musiał konkurować z Liroyem. Najlepszy % wynik osiągnał Grzegorz Braun. Mam nadzieję, że nie wszyscy korwinowcy prezentują taki poziom prymitywizmu i nie wszyscy posiadaja niczym nieuzasadnione przeświadczenie o własnej wyższości w Konfederacji.

   • Bosak też startował z Warszawy w wyborach do PE i jaki miał wynik dzbanku? W dodatku na liście Konfederacji było 10 osób, a wyborach do sejmu było ich 40. Konkurencja z Liroyem? Ty się chłopie do kabaretu nadajesz: Korwin za przeciwnika miał Kaczyńskiego czy Kidawę-Błońską… W dodatku nigdzie nie pisałem, że JKM ma być kandydatem w tych wyborach, choć jakby był wybrany zdobyłby lepszy wynik niż nierób bez wykształcenia Bosak z 1% Ruchu Narodowego, który ma ZEROWE szanse na przyciągnięcie nowych wyborców – pisowcy na których liczy nacjololo oddadzą głos na Dudę. Przyciągnąć nowych wyborców mogą tylko i wyłącznie wolnościowcy (obojętnie kto nim by był) lub p. Braun (zmiana retoryki z nacjololo z wyborów do PE na „korwinową” z wyborów do sejmu jest tego najlepszym dowodem). Nowych wyborców można tylko i wyłącznie zdobyć wśród ludzi, którzy brzydzą się socjalizmem i wasalizmem PiS (np. 40% wyborców PO popiera tę partię tylko i wyłącznie dlatego, że jest przedstawiana jako najwięksi przeciwnicy PiS) i nie zrobi tego osobnik z 1% Ruchu Narodowego znanego z produkowania najgorszych prostytutek pisowskich, by wymienić tylko nazwiska Kowalskiego, Andruszkiewicza, Chruszcza czy Rzymkowskiego…

  • To prawda Bosak owszem ale za 5 lat w następnych teraz Braun albo Dziambor, Braun niestetety nadal na prawicy jest postrzegany jako „żydowski dywersant” jako ,że nie potrafi przyznać ,że jest żydem albo nim nie jest. We wszystkim jest taki pryncypialny tylko w tej kwesti ma tendencję do obrażania się i obrażania pytająych. Czyżby dlatego mówił,że po wyborach zostaną sami rozsądni?

 2. @manuva Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy charakterem wyborów prezydenckich – ogólnopolskich – a wyborów parlamentarnych – w których głosuje się w konkretnych okręgach wyborczych, to Twój guru – JKM, uważa Cię za tzw. większość i nie chce Twojego głosu

 3. Już nie mąć. Całe życie głosowałem na JKM Po nowym roku jadę do Gliwic i głosuję na Bosaka za Konfederację!

 4. Głosuj sobie na kogo chcesz, a kto będzie kandydatem Konfederacji i tak zadecydują elektorzy Brauna.

 5. Grzegorz Braun to najlepszy kandydat. Ostatnie wybory parlamentarne i prezydenckie w Gdańsku pokazały, że ma większą popularność niż Konfederacja.
  Natomiast KB i JKM byliby łatwym celem dla prowokacji i pomówień, które napędziłyby im sporo elektoratu nagatywnego.

Comments are closed.