Premier Australii mówi NIE klimatycznej panice

Premier Australii Scott Morrison fot. PAP/EPA WOLTER PEETERS / POOL
Premier Australii Scott Morrison fot. PAP/EPA WOLTER PEETERS / POOL

Premier Australii Scott Morrison oświadczył w poniedziałek, że nie dokona „nierozsądnych cięć” w przemyśle węglowym. To nieczęsty przypadek gdy ekonomiczna kalkulacja bierze górę nad klimatycznym szaleństwem i paniką.

Premier Australii odważnie postawił sprawę, mimo krytyki jaka spotkała go za jego stanowisko wobec zmian klimatu i kryzys wokół trwających pożarów buszu, w których zginęło co najmniej 9 osób, a setki domów zostały zniszczone.

Scott Morrison w poniedziałek powtórzył, że nie zamierza uzależniać swojego postępowania „od paniki”. Nawiązał w ten sposób do haseł zapowiadających wyginięcie do 2030 roku.

Władze Australii konsekwentnie popierają energetykę węglową ze względu na jej wartość ekonomiczną.

To, czego nie zrobimy, to angażowanie się w nierozsądne, niszczące miejsca pracy i gospodarkę cele – powiedział Morrison w poniedziałek dla lokalnego nadawcy Nine.

Premier Australii stawia sprawę jasno mimo, że wielu Australijczyków oskarża rząd o brak działań w sprawie globalnego ocieplenia.

Gospodarka Australii opiera się na węglu tak jak nasza.Jej transformacja , podobnie jak w przypadku Polski, wiązałaby się z ogromnymi kosztami finansowymi i społecznymi.

Źródło: PAP/nczas

6 KOMENTARZE

  1. To raczej przypadek gdy naciski lobby węglowego i chęć osiągnięcia szybkiego zysku biorą przewagę nad rozsądkiem. Węgiel jest szkodliwy, produkuje dużo odpadów zanieczyszczeń i jego koszty zewnętrze są dużo większe niż np energii jądrowej.

    • produkcja lekarstw tez jest szkodliwa, na 99,99% to sztuczny wyrob z chemikali i jeszcze tony chemicznych odpadow, ktorych nikt tak na prawde nie potrafi utylizowac.

      • Rozumiem że ta cała chemia którą każdy tak krytykuje to przybyła do nas z marsa, a nie była pod naszymi stopami od początku ludzkości. No i oczywiście związki wchodzą ze sobą w reakcje bo im człowiek karze bo same z siebie to już nie.
        To co piszesz odnośnie farmacji to z własnego doświadczenia a nie powielania komunałów?

  2. Kierownik episkopatu – wręcz przeciwnie, jest to zdrowy rozsądek. Energia z węgla jest najtańsza. CO2 nie powoduje zmian klimatycznych i mówi o tym np. Piers Corbyn (tak mądralo, to brat lidera Laburzystów). Co do szkodliwości – to węgiel jest bardziej szkodliwy czy np. uran? Jesteś albo obcym agentem, li też trollem lub też ćwierć inteligentem łykającym mądrości z TVNu. Francuzi promują tzw. zieloną energię ponieważ mają atom, Niemcy ponieważ sprzedają wszędzie swoje turbiny (bardzo ekologicznie zabijające mnóstwo ptaków i owadów) oraz fotowoltaikę, a teraz chcą zarabiać na tranzycie gazu , Skandynawowie mają płynącą wodę. A my mamy płacić za podwyżki ceny prądu, bo sfałszowano wyniki badań nad klimatem (tak sfałszowano – wyrok sądu w Kanadzie w sprawie słynnego hokejowego kija).

    • Tak, wielki spisek, wszyscy kłamią specjalnie. Dziesiątki naukowców zgadzających się że globalne ocieplenie istnieje i jest spowodowane przez działania ludzkie, oni wszyscy są w spisku. Elektrownie atomowe to jedyne bezemisyjne źródło energii które jest wystarczające dla bieżących potrzeb. Obecne technologie pozwalają zminimalizować odpady radioaktywne. Powinniśmy się w tym momencie przesiadać z węgla na atom.

      • Ty „Kierownik episkopatu” masz atomowe skarpetki, czy już elektrownię atomową? Miałeś trudne dzieciństwo, czy jeszcze masz?
        Czasem lepiej milczeć i wydawać się gł…m, niż się odezwać i rozwiać
        wszelkie wątpliwości [M Twain].

Comments are closed.