Jacy oni są bezczelni. „Pseudoelity zazdroszczą Polakom Sylwestra” w „Wiadomościach” zakłamanej TVP [VIDEO]

Pasek
Pasek "Pseudoelity zazdroszczą Polakom Sylwestra" w "Wiadomościach" TVP. Foto: prnt scrn wiadomosci.tvp.pl
REKLAMA

To niestety nie żart. Zakłamana TVP puściła materiał na temat swojego Sylwestra pod tytułem „Pseudoelity zazdroszczą Polakom Sylwestra”. Mało tego – autor w materiał wplótł nawet uwielbienie dla 500+.

Choć po zakłamanej TVP nikt się nie spodziewa już odrobiny nawet przyzwoitości, to mimo tego reżimowi pracownicy utrzymywani pod przymusem z naszych podatków wciąż potrafią nas zaskoczyć. W „Wiadomościach” naprawdę pojawił się materiał zatytułowany na pasku „Pseudoelity zazdroszczą Polakom Sylwestra”.

Autor materiału Maciej Sawicki najpierw mówi, że Sylwestra w TVP oglądało 8 mln osób. Następnie przechodzi do frazy, że „Polska jest jedna, a Polacy chcą być razem”. Potem pojawia się sam Jacek Kurski.

REKLAMA

My dlatego wygraliśmy, że ludzie poczuli, że stajemy w obronie ludzi i nikogo nie pozwolimy wykluczać. Wszyscy się muszą w Telewizji Polskiej dobrze czuć – przekonuje prezes TVP Jacek Kurski.

Sawicki opowiada potem, że „kluczem do sukcesu jest rozumienie narodowej wspólnoty”. Potem zaś jako kontrast do tej jakże wspaniałej i narodowej imprezy stawia Hannę Lis, przedstawioną jako „celebrytka”. – Sowieci i hitlerowcy wymordowali lwią cześć polskiej inteligencji. Ciąg dalszy nastąpił za komuny. Dzieło domyka towarzysz Kurski. Bez jednego wystrzału – napisała Lis.

Repertuar sylwestra marzeń, który doceniły miliony Polaków, nie spodobał się grupce przedstawicieli pseudoelity – twierdzi Sawicki. Kurski dopowiada, że „przebija z tego zazdrość celebrytów i fałszywych autorytetów”. Przypomniano też wypowiedź Krystyny Jandy, która mówiła, że czuje się, jakby ktoś na nią „srał”.

A potem przywołano… 500+, dzięki któremu rzekomo „wiele polskich rodzin po raz pierwszy w życiu mogło pojechać na wakacje nad morze”.

Nie brak opinii, że teraz pseudoelity są wściekłe, że najlepsza sylwestrowa zabawa dzięki TVP nie jest zarezerwowana dla wybrańców, ale dostępna dla każdego – mówi Sawicki w materiale sfinansowanym z naszych podatków.

Piękny przykład jak potrafią zmiksować wszystko: Sylwestra z 500+, wakacjami, wrogimi elitami, g**nem Jandy, sukcesami Kurskiego i hasłami wsłuchiwania się w Polaków. Propaganda level master – podsumował Bob Gedron na Twitterze.

REKLAMA