Małgorzata Gersdorf przypadkiem szczerze powiedziała, co myślą sędziowie! [VIDEO]

Małgorzata Gersdorf/Fot. PAP/Jakub Kamiński
Małgorzata Gersdorf/Fot. PAP/Jakub Kamiński

Wczoraj w Warszawie odbył się Marsz Tysiąca Tóg. Maszerowali w nim sędziowie, przedstawiciele innych „uciskanych mniejszości”, KOD i reszta ulicznej opozycji. Nie zabrakło też zadowolonych z działalności polskich sądów. Pojawiła się także sama Małgorzata Gersdorf.

Myślę, że wyroków sądowych i boskich się nie komentuje, tylko się wykonujepowiedziała dziennikarzom Małgorzata Gersdorf, celnie obrazując pozycję sędziów.

W warszawskim spędzie udział wzięli przedstawiciele nie tylko polskiego wymiaru sprawiedliwości, lecz także ich koledzy z innych krajów Europy. Pojawili się m.in. Niemcy, Duńczycy, Francuzi, Włosi, Austriacy i Portugalczycy. Inaczej mówiąc, „ulica i zagranica”. Nie zabrakło też innych znanych twarzy. O „wolność sądów”, które go uniewinniły skandalicznym wyrokiem, walczył m.in. dziennikarz Piotr Najsztub.

Na pytanie, dlaczego bierze udział w marszu 1000 tóg, I prezes SN odparła niezwykle szczerze. – A gdzie ja mam dzisiaj być? Ja powinnam być w łóżku, bo jestem zaziębiona bardzo – przyznała Małgorzata Gersdorf.

Podczas marszu pojawiły się rozmaite symbole. Oprócz polskich flag, powiewały także sztandary Unii Europejskiej i sześciobarwne symbole ideologii LGBT.

Źródła: Twitter/nczas.com

Comments are closed.