Janusz Korwin-Mikke wprost: „500+ jest całkowicie do kasacji. Socjal zachęca, by być biednym”

Janusz Korwin-Mikke. Foto. PAP/Tomasz Gzell
Janusz Korwin-Mikke. Foto. PAP/Tomasz Gzell

Lider Konfederacji Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z „Super Expressem” jasno powiedział, że choć pobiera 500+, to jest za całkowitą likwidacją tego programu. Wyjaśnił też, dlaczego jest to po prostu szkodliwe dla społeczeństwa.

Janusz Korwin-Mikke to konsekwentny przeciwnik socjalizmu i zwolennik wolności. W rozmowie z SE jasno sprzeciwił się programowi 500+.

Redystrybucja polega na tym, że zabieram Kowalskiemu i daję Wiśniewskiemu. Obecna władza szkodzi Polsce, bo nie można zabierać jednym i dawać drugim – stwierdził poseł Korwin-Mikke.

500 plus jest całkowicie do kasacji. To jest szkodliwy program, bo jeśli państwo płaci na dziecko, to w tym momencie dziecko jest własnością państwa, a tak być nie może – tłumaczy polityk i dodaje, że „ja sam pobieram 500 plus, ale jestem przeciwny jego rozdawaniu”.

Podobne zdanie ma też w kwestii tzw. trzynastej emerytury. – Nikomu nic nie wolno dawać. Jeśli daje się pieniądze na tzw. socjal, zachęca się ludzi do tego, aby byli biedni. To jest szkodliwe – stwierdził Korwin-Mikke.

Źródło: se.pl

4 KOMENTARZE

  1. Niby ma Pan rację. Ale system jest niesprawiedliwy. Zarabiałem ponad 2,5 krotność średniej. Przed pójściem na emeryturę miałem na rękę ok. 5.600 zł a emerytury dostałem ok. 3.400 na rękę (a więc 2.200 zł w plecy na dzień dobry). Waloryzacja jest tak ustawiona że jest niższa od inflacji. Tusk wymyślił w 2012 roku waloryzację kwotową – która takim jak ja zabrała 180 zł m-nie (2.160 zł. rocznie) do końca mego życia (nie licząc waloryzacji tej kwoty). Odwołanie do sądu nic nie pomogło choć wcześniej Sąd Najwyższy wydawał orzeczenia o niedopuszczalności waloryzacji kwotowej. Dlatego traktuję trzynastą emeryturę jako choćby częściową rekompensatę za powyższe oszustwa.
    Emeryt Ryszard

  2. Ten program to takze granda, ze jest deficyt, to oznacza, ze my zyjemy z pieniedzy, ktore beda splacac beda dzieci.
    a) o ile bedzie tyle dzieci
    b) o ile te dzieci poradza sobie ze splata dlugow – bo jak na razie ani geniusze z PO, ani geniusze z PiS tego nie potrafia

    Poza tym to cale opodatkowanie chroni glownie leni oraz bogaczy. Ci pierwsi nie maja nic do stracenia, ci drudzy posiadaja firmy oraz maja dobrych prawnikow. Po glowie dostaja pracujacy, ktorym uniemozliwia sie wzbogacenie poprzez prace.

Comments are closed.