Szef Parlamentu Europejskiego zakazał używania symboli narodowych! „UE przekształca się w federację”

Związek Radziecki/Unia Europejska/Fot. Pixabay (kolaż)
Związek Radziecki/Unia Europejska/Fot. Pixabay (kolaż)
REKLAMA

Szef Parlamentu Europejskiego zadecydował, że wszystkie symbole narodowe powinny zostać zakazane w Parlamencie Europejskim. Decyzja ta wywołała sprzeciw reprezentantów poszczególnych państw członkowskich.

Do tej pory europarlamentarzyści mieli w swoich ławach flagi państw, z których pochodzą. W poniedziałek jednak Nigel Farage, lider partii Brexit, poinformował na Twitterze, że symbole te musiały zniknąć. Wszystko za sprawą decyzji przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

„Właśnie usunięto nasze flagi Union Jack z naszych ław w Parlamencie Europejskim, decyzją przewodniczącego. Symbole narodowe są teraz zakazane. Dzięki Bogu, opuszczamy (Unię – przyp. red.)” – napisał brytyjski polityk.

REKLAMA

Niezadowolenie z tej decyzji wyraził w mediach społecznościowych także europoseł Peter Kofod z Duńskiej Partii Ludowej. Jak przyznał w poście na Facebooku, podobny los spotkał także flagę Danii.

„Moja flaga Danii została teraz usunięta z mojego miejsca w Parlamencie Europejskim! 😡” – napisał.

„To zdjęcie z mojego pierwszego dnia w sali Parlamentu w Strasburgu. Wówczas umieściłem przed swoim miejscem małą flagę narodową, ponieważ z dumą reprezentują mój kraj i prawie 300.000 Duńczyków, którzy głosowali na DF. Teraz przewodniczący Parlamentu najwyraźniej nakazał usunięcie małych flag narodowych!” – pisał.

„Najwyraźniej nienawidzi państw narodowych tak bardzo, że domaga się usunięcia ich symboli z miejsc europarlamentarzystów” – dodał.

„Jak u licha zachowuje się elita UE? Skąd bierze się ich nienawiść do samych siebie? Kim tak naprawdę są, jeśli pozwalają sobie na takie zachowanie?” – zastanawiał się Duńczyk.

„UE przekształca się w federację – a więc państwa narodowe i ich samostanowienie stoją na drodze do spełnienia snów biurokratów i miłośników UE” – podsumował.

Źródła: samnytt.se/Twitter/Facebook

REKLAMA