Parafia wydała oświadczenie w sprawie Komunii Szymona Hołowni

Parafia wydała oświadczenie w sprawie Komunii Szymona Hołowni. Foto: print screen z YouTube/Olo Film
Parafia wydała oświadczenie w sprawie Komunii Szymona Hołowni. Foto: print screen z YouTube/Olo Film

Parafia pod wezwaniem Trójcy Świętej na warszawskim Solcu wydała oświadczenie w sprawie Komunii Szymona Hołowni. Jest to odpowiedź na wpis, który kandydat na prezydenta zamieścił na Facebooku.

Oświadczenie w sprawie Komunii Szymona Hołowni wydano w związku z wpisem, który pojawił się w mediach społecznościowych. Podczas wieczornej mszy w kościele karmelitów bosych na warszawskim Solcu ksiądz odmówił Komunii celebrycie. Dopiero po krótkiej dyskusji kapłan zmienił zdanie.

– Od dziś wiem też, jak czują się ci wszyscy, którzy tyle razy opowiadali mi o przeżywanym, w moim Kościele poczuciu wykluczenia ze wspólnoty – napisał Hołownia na swoim profilu na Facebooku.

Administrator parafii, w której doszło do tego incydentu, o. Piotr Ziewiec, wydał w związku z tym oświadczenie. Przytoczył je „Gość Niedzielny”.

– W związku z zamieszaniem powstałym podczas udzielania Komunii Świętej panu Szymonowi Hołowni pragniemy wyrazić ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji. Nie powinna ona mieć miejsca. Odpowiedzialny za zamieszanie został upomniany i pouczony o zasadach udzielania Komunii w Kościele katolickim – napisano w oświadczeniu.

Comments are closed.