Parafia wydała oświadczenie w sprawie Komunii Szymona Hołowni

Parafia wydała oświadczenie w sprawie Komunii Szymona Hołowni. Foto: print screen z YouTube/Olo Film
Parafia wydała oświadczenie w sprawie Komunii Szymona Hołowni. Foto: print screen z YouTube/Olo Film

Parafia pod wezwaniem Trójcy Świętej na warszawskim Solcu wydała oświadczenie w sprawie Komunii Szymona Hołowni. Jest to odpowiedź na wpis, który kandydat na prezydenta zamieścił na Facebooku.

Oświadczenie w sprawie Komunii Szymona Hołowni wydano w związku z wpisem, który pojawił się w mediach społecznościowych. Podczas wieczornej mszy w kościele karmelitów bosych na warszawskim Solcu ksiądz odmówił Komunii celebrycie. Dopiero po krótkiej dyskusji kapłan zmienił zdanie.

– Od dziś wiem też, jak czują się ci wszyscy, którzy tyle razy opowiadali mi o przeżywanym, w moim Kościele poczuciu wykluczenia ze wspólnoty – napisał Hołownia na swoim profilu na Facebooku.

Administrator parafii, w której doszło do tego incydentu, o. Piotr Ziewiec, wydał w związku z tym oświadczenie. Przytoczył je „Gość Niedzielny”.

– W związku z zamieszaniem powstałym podczas udzielania Komunii Świętej panu Szymonowi Hołowni pragniemy wyrazić ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji. Nie powinna ona mieć miejsca. Odpowiedzialny za zamieszanie został upomniany i pouczony o zasadach udzielania Komunii w Kościele katolickim – napisano w oświadczeniu.

8 KOMENTARZE

  1. Oburzające stanowisko parafii, Hołownia stał się osobą publiczną i publicznie popiera postulaty sprzeczne z nauką KK. Powinien mieć tyle przyzwoitości, żeby w kościele katolickim na mszach nie bywać, bo katolikiem nie jest, farbowany lis. Jak odszczeka publicznie, że popiera aborcję i legalizację związków dewiantów wtedy może wrócić do do wspólnoty, póki co sam się poza nią postawił.

  2. Extra Ecclesiam nulla salus. Ta formuła św Cypriana z Kartaginy staje się coraz mniej zrozuniała. Bo i jak ją rozumieć w czasach gdy kolano dostojników Kościoła, następców tego męczennika za wiarę zgina się natychmiast gdy tylko postępacy tupną nogą? A przecie zbawienie ma przychodzić od głowy Kościoła którą jest Chrystus, poprzez właśnie Kościół będący ciałem. Jakże ten dzisiejszy, synkretyzujący się Kościół ma spełniac tę rolę?

  3. I dlatego w Kościele dzieje się tak źle. Ksiądz uczynił właściwie i zorstał ofuknięty a jego przełożony to tchórz. Współczesny Kościół przeżarty jest tchórzami, różnej maści zboczonymi masononami albo i ich wychowankami.

  4. Niestety, od czasów II soboru watykańskiego nie ma już kościoła katolickiego, co najwyżej jakiś neokatolicki (nie mówię oczywiście o bractwie Piusa X). Co do bredzącego błazna, gdyby rzeczywiście istniał kościół katolicki, Hołownia zostałby już ekskomunikowany, bo nauką jedynego świętego kościoła mordy sobie wycierać nie można. No chyba, że traktuje się ową naukę jak w państwowych kościołach protestanckich.

Comments are closed.