Na miejscu dla niepełnosprawnych lepiej nie parkować. Ona to zrobiła i grozi jej 8 lat więzienia

Miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych. Fot. ilustracyjne. Foto: Pixabay
Miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych. Fot. ilustracyjne. Foto: Pixabay

36-latka zaparkowała na miejscu dla niepełnosprawnych, a teraz grozi jej osiem lat więzienia. Powodem jest próba wręczenia łapówki funkcjonariuszom, którzy chcieli wlepić kobiecie jedynie mandat.

Do zdarzenia doszło w Bydgoszczy pod jednym z marketów. Policjanci zatrzymali kierowcę, który popełnił wykroczenie. Przeprowadzając z nim czynności, zauważyli kobietę, która przyjechała do sklepu nissanem. Kobieta zaparkowała na miejscu dla niepełnosprawnych.

Jak się okazało, nie miała odpowiednich uprawnień, by parkować w takim miejscu. Policjanci chcieli wlepić jej mandat w wysokości 500 zł. Oprócz tego otrzymałaby punkty karne.

36-letnia kobieta postanowiła ratować sytuację… i postanowiła przekupić funkcjonariuszy. Z uśmiechem powiedziała, że „można się dogadać, że da na dobry obiad i pojedzie dalej”. Następnie włożyła do kieszeni funkcjonariusza 100 złotych.

Policjanci jednak nie skorzystali z oferty i próbę przekupstwa zgłosili dyżurnemu. Kobietę zaś zatrzymano. Usłyszała zarzut udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz grozi jej osiem lat pozbawienia wolności.

Źródło: polsatnews.pl

Comments are closed.