W obronie rodziny zastrzelił włamywacza. Mąż znanej piosenkarki bohaterem, ale z oskarżeniem

Nancy Ajram przeżywa rodzinną tragedię. Jej mąż w samoobronie zastrzelił włamywacza, przez co ma kłopoty / Fot. Insagram
Nancy Ajram przeżywa rodzinną tragedię. Jej mąż w samoobronie zastrzelił włamywacza, przez co ma kłopoty / Fot. Insagram/nancyajram

Liban żyje tragicznym zdarzeniem z udziałem znanej pary. Fadi Al-Hashem, mąż piosenkarki Nancy Ajram, w samoobronie zastrzelił włamywacza. Przez sąd został oskarżony o morderstwo.

Do zdarzenia doszło na początku stycznia br. Jak relacjonuje znana w Libanie piosenkarka Nancy Ajram, pewnego dnia, we wczesnych godzinach porannych do ich posiadłości w Bejrucie włamał się intruz. Okazał się nim 30-letni Mohammed Hassan Al-Moussa, z pochodzenia Syryjczyk.

Włamywacz miał ze sobą broń i zażądał wydania wszelakich kosztowności. Fadi Al-Hashem, mąż piosenkarki, jako głowa rodziny stanął w obronie żony oraz trójki dzieci.

Al-Hashem nie zamierzał biernie przyglądać się biegowi wydarzeń. Również użył broni, w momencie, gdy włamywacz wchodził do pokoju ich córki. Strzelił jako pierwszy, łącznie wpakował w nieproszonego gościa 16 kul.

Tym samym obronił rodzinę przed bandytą, ale sam będzie miał problemy. Przez sąd został oskarżony o morderstwo z premedytacją. Sędzia zastrzegł jednak, że jeśli obrona udowodni działanie w samoobronie, to od zarzutu morderstwa może zostać uniewinniony.

Al-Hashem działał dokładnie tak, jak przewiduje libański kodeks karny. Jestem pewien, że decyzja o postawieniu zarzutu zostanie cofnięta – mówi w rozmowie z tamtejszymi mediami prawnik rodziny.

Piosenkarka Ajram opisała całe zdarzenie w wywiadzie telewizyjnym. – Fadi jest przede wszystkim ojcem i mężem. Ma wynikające z tego obowiązki. Jest też człowiekiem… to była normalna reakcja na zagrożenie, którego doświadczyła nasza rodzina – mówiła.

Kiedy zorientowałam się, co nam grozi, zamknęłam się w łazience na klucz. Bałam się, trzęsłam, nie potragię opisać stanu, w jakim się znajdowałam. Pamiętam, że zadzwoniłam do ojca i powiedziałam, że w domu jest złodziej. Aby coś natychmiast z tym zrobił – relacjonowała.

Nancy Ajram to bardzo znana w Libanie piosenkarka. Jest również jurorką w programie „The Voice Kids”. Jej mąż z zawodu jest dentystą.

Gdy obywatel ma dostęp do broni. Strzelanina taka jak w Teksasie w Polsce skończyłaby się masakrą

Źródło: arabnews.com || NCzas.com

1 KOMENTARZ

  1. W Libanie to ona mieszka a znana jest w całym arabskim świecie i na calym swiecie daje koncerty, rzec można ze to współczesna królowa arabskiej piosenki.

Comments are closed.