Greta Thunberg żali się w Davos. Domaga się silniejszego głosu młodzieży i całkowitej redukcji emisji CO2 [VIDEO]

Greta Thunberg / Fot. PAP/EPA
Greta Thunberg / Fot. PAP/EPA

Po krótkim pobycie w rodzimej Szwecji, ekoaktywistka Greta Thunberg znowu ruszyła na wycieczkę. Tym razem pojawiła się w szwajcarskim Davos, gdzie wystąpiła na Światowym Forum Ekonomicznym. Narzekała, że mimo jej wysiłków światowi przywódcy nic nie robią ze zmianami klimatu.

Greta Thunberg swoim przemówieniem w Davos otworzyła panel dyskusyjny organizowany przez poczytny amerykański dziennik „The New York Times”. – Nasz dom wciąż płonie. Bezczynność powoduje, że z każdą godziną dolewa się oliwy do ognia – ubolewała nastolatka.

Klimat i środowisko to dziś gorący temat, ale w praktyce nic nie zostało zrobione. Emisje CO2 nie zmniejszyły się – narzekała Thunberg. Po raz kolejny zażądała zaprzestania inwestowania w paliwa kopalniane. Jeśli do tego nie dojdzie – twierdzi – ludzkość będzie musiała tłumaczyć się przyszłemu pokoleniu.

Zastanówcie się, co powiecie swoim dzieciom? Jak wytłumaczycie porażkę i świadome stworzenie chaosu klimatycznego? – pytała. Zarzucała także, że nikt nie wsłuchuje się w głos młodzieży.

Ja nie mogę narzekać na to, że nie jestem wysłuchiwana. Ale głos młodych ludzi nie jest, a powinien być w centrum dyskusji – uważa szwedzka aktywistka.

Według Thunberg czasu na uratowanie ludzkości mamy bardzo mało. 17-latka uważa, że nie wystarczy już tylko redukcja emisji gazów cieplarnianych. Należy z nimi całkowicie skończyć.

Wyjaśnimy sobie coś. Nie potrzebujemy gospodarki niskoemisyjnej. Nie musimy redukować emisji. Z emisjami gazów cieplarniach trzeba po prostu skończyć raz na zawsze – stwierdziła. Według niej należy to zrobić do 2050 roku. Nie zaproponowała jednak niczego w zamian.

Greta Thunberg do Davos udała się prosto z Polski. W Bełchatowie chciała wejść na teren elektrowni węglowej i nagrać film. Film, które zapewne miał posłużyć do propagandowego przekazu o niszczeniu klimatu. Polska Grupa Energetyczna odmówiła jednak szwedzkiej ekoterrorystce wejścia na teren zakładu.

Źródło: nytimes.com || NCzas.com

7 KOMENTARZE

 1. KONIEC ŚWIATA!!!KONIEC ŚWIATA!!!UKRADLIŚCIE MI DZIECIŃSTWO!!!SZWECJA PŁONIE!!!PŁONIE!!!!
  A,nie,przepraszam,to tylko moja faszystowska nietolerancja dla różnic kulturowych i chyba początki islamofobii???

 2. Miejsce młodzieży w tym samej Grety jest w szkole. Dzieci i ryby głosu nie mają !

 3. Po zlikwidowaniu emisji CO2 zginie życie roślinne na ziemi !!!!!!! A następnie życie innych istot. CO2 jest potrzebne w przyrodzie !!!!! Kastratów umysłowych należy poddać srogiemu ostracyzmowi !!!!!!!

 4. W ostatnim czasie pożary w Australi i wybuch wulkanu na jakiejś wyspie i cały plan redukcji CO2 poszedł w piz…

 5. Wiadomo, że mózg człowieka całkowicie się kształtuje w 24 roku życia, ale tej dziecince już nic nie pomoże. Tak samo jak innym lewicowcom oderwanym od rzeczywistości.

 6. moze zaproponowac jej dluzsza wizyte w Tworkach ,tam ciagle dziala stara cieplownia na wegiel ,oj dlugo by jej tam zajelo by to ogarnac

 7. Pokaż im Greta :)
  Pożary w Australii, Kalifornii …
  do tego wulkany ale to globalne ocieplenie spowodowane przez człowieka :)

Comments are closed.