Krzysztof Bosak zyskuje duże poparcie. Lepszy tylko jeden kandydat

Krzysztof Bosak kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich fot. PAP/Tomasz Gzell
Krzysztof Bosak kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich fot. PAP/Tomasz Gzell

Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji zyskuje poparcie w mediach społecznościowych. Większe przyrosty polubień na Facebooku odnotował tylko jeden kandydat.

Krzysztof Bosak notuje duży wzrost zainteresowania swoją osobą w mediach społecznościowych. To efekt wygranej w prawyborach na kandydata Konfederacji w wyborach prezydenckich.

Portal „Polityka w sieci” opublikował raport badający zmiany liczby polubień na oficjalnych kontach kandydatów głównych partii politycznych, którzy kandydują w nadchodzących wyborach.

Krzysztof Bosak zdobył 2,319 nowych polubień na Facebooku w okresie od 15 do 21 stycznia. Biorąc pod uwagę, iż konwencja Konfederacji, na której uzyskał nominację, odbyła się 18 stycznia, można spodziewać się, że to dopiero początek fali wzrostowej.

W badanym okresie lepszy wynik od Bosaka uzyskał jedynie „polski Zełenski”. Znany z programów TVN prezenter Szymon Hołownia może pochwalić się 3,260 nowymi fanami.

Trzecie miejsce przypadło kandydatce Koalicji Obywatelskiej, Małgorzacie Kidawie-Błońskiej. W jej przypadku wzrost jest wyraźnie mniejszy i wynosi 990 nowych polubień.

Pozostali kandydaci notują jeszcze niższe przyrosty. Czwarty w zestawieniu jest Robert Biedroń z wynikiem +935 „lajków”.

Piąty w rankingu jest obecnie urzędujący prezydent, Andrzej Duda, którego profil polubiło 590 użytkowników Facebooka.

Ostatnie miejsce zajął kandydat PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, któremu przybyło jedynie 248 nowych fanów.

 

 

Comments are closed.