Włodzimierz Czarzasty i Mateusz Morawiecki. Foto: PAP (kolaż)
Włodzimierz Czarzasty i Mateusz Morawiecki. Foto: PAP (kolaż)
REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki uważa, że Armia Krajowa wyzwalała Polskę „przy ogromnym wsparciu Armii Czerwonej”. Szef rządu wypowiedział te haniebne słowa w rozmowie z Polsat News, którą przypomniał jeden z internautów.

Czy to zachwieje zarówno popularnością PiS jak również doprowadzi do tego, że Mateusz Morawiecki poda się do dymisji? Premier w wywiadzie dla Polsat News palnął, że Polskę wyzwalano „przy ogromnym wsparciu Armii Czerwonej”.

Panie premierze @MorawieckiM, czy Pan choruje na schizofrenię? Zarzuca Pan @KONFEDERACJA_, że razem z Lewicą mówi, że Armia Czerwona wyzwoliła Polskę. Po pierwsze, to idiotyzm i kłamstwo, a po drugie o „kluczowej roli Armii Czerwonej w wyzwoleniu Polski” mówił Pan! Proszę – napisał na Twitterze użytkownik Regalista, wstawiając wideo z wypowiedzią premiera Morawieckiego dla Polsat News.

REKLAMA

Wiemy, że nasi żołnierze AK, którzy wyzwalali – bardzo często z Armią Czerwoną, takie były losy końcówki… takie były czasy pod koniec II wojny światowej. Wyzwalali Polskę, oczywiście przy ogromnym wówczas wsparciu Armii Czerwonej. Przy kluczowej roli Armii Czerwonej – wmawiał premier Mateusz Morawiecki.

Przypominamy, że – na skutek fatalnej w skutkach decyzji dowództwa AK – żołnierze AK ujawniali się przed nadchodzącą Armią Czerwoną. Sowieci wówczas rozbrajali polskich żołnierzy, za jedyną „polską” formację uznając Armię gen. Zygmunta Berlinga.

Tymczasem premier Morawiecki próbował wmawiać, że to Konfederacja jest prorosyjska. Tymczasem przytoczona wypowiedź szefa rządu III RP jest faktycznie pod rosyjską narrację i może być w przyszłości niebezpieczna dla państwa. Skoro bowiem premier twierdzi, że nasze wojska miały pomoc sowietów, to czemu nie zażądać spłaty tej pomocy?

A może to po prostu ukłon premiera w stronę starego komucha Włodzimierza Czarzastego? Przecież to on jawnie twierdzi, że Armia Czerwona wyzwalała Polskę…

REKLAMA