Koronawirus w Europie! We Francji już DWA przypadki zakażenia tajemniczym wirusem z Chin [VIDEO]

Czyszczenie dworca w Seulu. Foto: PAP/EPA
Czyszczenie dworca w Seulu. Foto: PAP/EPA

Koronawirus w Europie. Francuska minister zdrowia Francji Agnes Buzyn poinformowała w piątek, że we Francji pojawiły się dwa potwierdzone przypadki zakażenia wirusem z Wuhan. Jak pisze AFP, to pierwsze osoby w Europie, u których stwierdzono ten koronawirus.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem zdiagnozowano w Bordeaux, a drugi w okolicach Paryża – podaje Reuters.

Minister Byzyn podała, że prawdopodobnie zdiagnozowane zostaną we Francji kolejne przypadki zakażenia wirusem z Wuhan

Z chińskiej kwarantanny łatwo uciec

Ambasada Chin w Paryżu namierzyła mieszkankę Wuhan, która zdołała oszukać kontrolerów na lotnisku. „Tuż przed wylotem miałam lekką gorączkę i kaszel. Śmiertelnie się wystraszyłam i szybko wzięłam (obniżające gorączkę) leki. Ciągle sprawdzałam temperaturę. Na szczęście udało mi się ją zbić i moja odprawa przebiegła gładko” – relacjonowała Chinka w mediach społecznościowych.

Najprawdopodobniej, gdyby nie opublikowała swoich zwierzeń w sieci, nikt by się o tym nie dowiedział. Jednak postanowiła inaczej. Ze względu na szalejącą epidemię koronawirusa, sprawa szybko zyskała rozgłos we Francji. Ostatecznie kobietę namierzyli urzędnicy chińskiej ambasady.

Ludzie padają na ulicach

Już w 10 miastach prowincji Hubei zawieszono komunikację miejską i ograniczono transport oraz odwołano imprezy publiczne. Powodem jest szalejący w Chinach koronawirus. Zarażonych jest 830 osób, zmarło 25. W sieci roi się od przerażających nagrań, na których widać jak ludzie dosłownie padają na ulicach.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ocenia, że jest jeszcze za wcześnie, by ogłosić międzynarodową sytuację nadzwyczajną w związku z pojawieniem się nowego koronowirusa, ale może się to okazać konieczne – powiedział w czwartek dyrektor generalny WHO Tedros Ghebreyesus.

Źródło: PAP/Nczas.com

1 KOMENTARZ

  1. A co na to nasi „wybitni” eksperci od strzepień, strzepić, strzepić i jeszcze raz strzepić, strzepionkarze przeklęci?

Comments are closed.