Hitler, Katyń i ZSRS, czyli Janusz Korwin-Mikke robi awanturę w rosyjskiej TV na żywo! Walił w putinowską propagandę zanim to było modne [VIDEO]

Janusz Korwin-Mikke. Foto: Facebook Janusz Ufam Tobie
Janusz Korwin-Mikke. Foto: Facebook Janusz Ufam Tobie

W sieci pojawiło się nagranie z jednego z rosyjskich programów na żywo. Występował w nim Janusz Korwin-Mikke. Wyraźnie oddzielał Rosję od ZSRS podkreślając fakty, które putinowska narracja neguje, jak np. antyrosyjskie nastawienie komunistów.

Janusz Korwin-Mikke podpisany jest w programie jako „europarlamentarzysta”, więc nagranie nie jest nowe. Podkreśla jednak, jak bezczelnie niedawno skłamał premier Mateusz Morawiecki twierdząc, że Konfederacja i jej politycy są proputinowscy.

Mi się nie podoba, że pan mówi o ZSRS, że to jest pana kraj. ZSRS zabił więcej Rosjan niż Niemcy – powiedział Janusz Korwin-Mikke.

Ja przepraszam za Dzierżyńskiego – Polaka, który zabił więcej Rosjan niż wy Polaków w Katyniu. I ZSRS zabił najlepszych Rosjan: arystokrację, burżuazję, kułaków. ZSRS zabił Rosję! Zabił rosyjski naród – dodał.

Prowadzący wówczas zapytał, „jeśli ZSRS zabił Rosję, to kto zwyciężył Hitlera”, na co Korwin-Mikke odparł, że ZSRS, ale „Hitler i Stalin to socjaliści”.

W dalszej części prowadzący bronił Stalina. Powiedział, że dziś „wszyscy Europejczycy” mówią, że „Stalin to szatan”. – Ale zapominają, że Hitlera narodziła kultura europejska. Tak samo i Mussoliniego, Franco. Kultura europejska ma się czego wstydzić – mówił prowadzący program. Prezes partii KORWiN musiał na to zareagować, co też uczynił.

Jest fundamentalna różnica między Franco a Hitlerem. Franco to prawicowiec, a Hitler to lewicowiec – przypomniał.

Poniżej cały program z dołączonymi polskimi napisami.

5 KOMENTARZE

  1. Tylko kto to zrozumie?
    Pan Mikke musiałby to wyrysować, to może zwiększyłby tym zdolność pojmowania u przeciętnego odbiorcy.
    Jeśli większość ludzi odbiera przekaz, tylko na poziomie komiksów.

  2. Duzo prawdy ruskim powiedzial ale wystarcza jedno nieprzemyslane zdanie, ze Rosja jest naszym przyjacielem, a Ukraina wrogiem. Po pierwsze nie jest to prawda, bo i Rosja i Ukraina jest naszym wrogiem, a po drugie polityk z takim doswiadczeniem powinien wiedziec ze takich rzeczy nie nalezy glosic jesli chce sie byc kims w polskiej polityce. Teraz Bosak musi sie tlumaczyc z tego co Korwin lata temu powiedzial. W latach 90tych glosowalem na UPR, az sie w koncu zmeczylem destrukcyjnymi wypowiedziami Korwina i zaglosowalem na PO ale jeszcze z Rokita i Gilowska w 2007 roku po wyczynach kaczystow, potem znowu glosowalem na Korwina ale zaczynam miec dosc tego zponownie. Dobrze ze chociaz to wystapienie w ruskiej tv jest stara, trzeba to podkreslac na kazdym kroku, a Korwin powinien wydac jakies oswiadczenie uzgodnione w Konfederacji bo inaczej politycy tacy jak Bosak i inni beda ciagle przepytywani przez dziennikarzy „z Korwina”, a nie dlatego ze sa np kandydatem w wyborach prezydenckich.

  3. A ja myślę, że tak właśnie powinien mówić. Historii uczą pobieranie i na potrzeby polityczne co jest doskonale widoczne od 2 wojny. Więc jak na 100 10 jednak zainteresuje się co ,,plecie ” korwin , to może świat wróci do normalności.

Comments are closed.