Duda liderem, Bosak rośnie w siłę [SONDAŻ PREZYDENCKI]

Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska, Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia i Krzysztof Bosak/ Fot. PAP/Facebook (kolaż)
Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska, Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia i Krzysztof Bosak/ Fot. PAP/Facebook (kolaż)

Opublikowano najnowszy sondaż prezydencki pracowni Estymator dla tygodnika „Do Rzeczy”. Według badania, zwycięzcą w wyborach prezydenckich zostałby Andrzej Duda. Krzysztof Bosak jako jedyny poza podium zanotował wzrost.

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, Andrzej Duda mógłby liczyć na 47,1 proc. głosów. Najnowszy sondaż przyniósł zatem spadek o 0,6 pkt proc. w stosunku do badania z 12 stycznia.

Drugi wynik zanotowała Małgorzata Kidawa-Błońska z rezultatem 24,1 proc. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej uzyskała wynik lepszy o 1,4 pkt proc. w porównaniu z ostatnim badaniem.

Podium zamyka natomiast szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz z wynikiem 9,3 proc. To o 0,3 pkt proc. więcej niż w poprzednim sondażu.

Na kolejnym miejscu znalazł się kandydat Lewicy Robert Biedroń z poparciem rzędu 8,9 proc. To mniej o 0,1 pkt proc. niż poprzednio. Spadek zanotował również Szymon Hołownia, który uzyskał 5,6 proc. To o 1,3 pkt proc. niższy wynik niż ostatnio.

Wzrost poparcia uzyskał natomiast kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak. Według sondażu może on liczyć na 4,6 proc. To o 0,3 pkt proc. więcej niż w ostatnim badaniu.

Wynik kandydata Konfederacji niemal we wszystkich sondażach oscyluje w granicach 5 proc., mimo że kampania prezydencka jeszcze się nie zaczęła. TVP jednak z lubością lansowała badanie Kantara, w którym Bosakowi dawano 1 proc. poparcia.

Źródło: dorzeczy.pl