Dziwi was, że Koronawirus pojawił się w Azji? Azjata maczał w sosie żywe myszy i je jadł „To jest tak obrzydliwe, że…” [FOTO]

Azjata zjada żywe myszy Źródło: Twitter / Guangdong

Czy kogoś jeszcze dziwi, że Koronawirus pojawił się właśnie w Azji? Według jednej z hipotez pierwsza ofiara zaraziła się wirusem od dzikich zwierząt. Teraz w sieci pojawiły się zdjęcia, na których widać jak Azjata macza w sosie żywe myszy, a potem je zjada. W niektórych azjatyckich restauracjach ta potrawa uznawana jest za specjał.

W Internecie pojawiły się zdjęcia, na których widać mężczyznę rasy mongoloidalnej (żółtej), który macza w sosie żywe myszy, które następnie wkłada do ust i zjada. Oglądając nagranie można zrozumieć dlaczego Kontrawirus pojawił się własnie w Azji.

Choć trudno w to uwierzyć, to Chińczycy lubują się w tego typu potrawach. Koronawirusem pierwsza ofiara zaraziła się prawdopodobnie przez zjedzenie nietoperza (choć istnieje również hipoteza o wyhodowaniu wirusa przez ludzi).

Jedzenie żywych myszy jest uznawane w prowincji Guangdong w południowo-wschodnich Chinach za specjał. Oficjalnie Chiny zakazały tego typu potraw, a ostatnio władze zakazały w ogóle obrotu dzikimi zwierzętami.

Ludzie komentujący zdjęcia, które Azjata wstawił do mediów społecznościowych nie pozostawiają na nim suchej nitki.

„Jak można zjeść żywe zwierzę? Trzeba być pozbawionym serca i uczuć” – piszą ci bardziej wrażliwi.

„To jest tak obrzydliwe, że brak mi słów” – dodają żywieniowi esteci.

Brakuje tylko opinii dietetyka, który oceniłby, czy zjedzenie żywej myszy z wnętrznościami i futrem jest zdrowe czy nie.

Źródło: Daily Mail

8 KOMENTARZE

  1. Niewątpliwie jedzenie padliny jest zdrowsze, widać to na przykładzie hien.

  2. Moment …. ale to jest Ich kultura. Oni takie rzeczy jedzą już od bardzo dawna i akurat nagle wyskakuje taki koronowirus ?? Jak dla mnie wirus ten powstał w jakimś laboratorium

    • Trafne spostrzeżenie – oni dziadostwo jedzą od wieków, a koronawirusa nie było. Też obstawiam, że to broń biologiczna wyhodowana w laboratorium.

    • zaden wirus nie powstal w laboratorium, co najwyzej mogl byc tam zmodyfikowany

  3. Cezary Michalski napisał „Ezoteryczne źródła nazizmu”. Może czas na „Gastronomiczne źródła rasizmu”?

  4. Autor tego artykułu jest rasista… Generalizjuje Azjatów, nazywa ich rase jako żółtą… naprawdę ? Ktoś zgodził sie na tę publikację? Jestem oburzona.

Comments are closed.