Ludzie wolni walczą o swoje prawa! Polski rząd niestety zaostrza kurs

Stanu odmrażają gospodarkę / Fot. Alexander Mils/Unsplash
Fot. ilustr. Alexander Mils/Unsplash

Ludzie wolni walczą o swoje prawa, o wolność wyboru, o uwolnienie się od przymusu obrotu bezgotówkowego. Radni miejscy Nowego Jorku sprzeciwiają się światowemu trendowi, marginalizowaniu obiegu gotówkowego i wprowadzają specjalne prawo. Polska zmierza w odwrotnym kierunku.

Radni Nowego Jorku odrzucili projekt, w ramach którego w handlu i usługach jedyną formą płatności byłaby płatność cyfrowa. Inicjatywa czeka teraz na podpis burmistrza. Tym samym będzie to trzecie miasto w Stanach Zjednoczonych – obok Filadelfii i San Francisco – w którym obowiązywać będą takie regulacje.

Nowe prawo oznacza, że wszelkie sklepy i punkty usługowe będą musiały przyjmować jako formę zapłaty gotówkę. Według obowiązujących jeszcze przepisów, firma może przyjąć strategię, że płatność możliwa jest tylko np. kartą albo przelewem.

Przedsiębiorstwa, które nie dostosują się do nowego prawa, czeka surowa kara. Niezgodne z prawem będzie również różnicowanie cen ze względu na sposób płacenia.

To całkiem odmienna polityka do tej, którą prowadzi polski minister finansów Tadeusz Kościński. Kilkukrotnie zapowiadał, że docelowo chciałby całkowicie odejść od obrotu gotówkowego. Obecnie ministerstwo pracuje nad ustawą, w ramach której zmniejszony będzie limit płatności gotówką dla przedsiębiorstw.

Aktualnie próg ten wynosi 15 tys. złotych. Oznacza to, że każda transakcja powyżej tej kwoty musi być przeprowadzona w formie cyfrowej. Ministerstwo finansów chce obniżyć ten próg do 8 tys. zł.

Szturm na bank na Podkarpaciu! Tłum rzucił się po gotówkę. Nie wszyscy ją odzyskają [VIDEO]

Źródło: cashless.pl || NCzas.com

2 KOMENTARZE

  1. Bo rzad tym smiesznym kraikiem po prostu gra, zasluzy sie u swoich mocodawcow-banksterow, dostanie sowite wynagrodzenie. Proste.

Comments are closed.