Pupilek rządu PiS, Jonny Daniels, nadaje w zagranicznych mediach: „Polacy mordowali Żydów”. A prezydent Izraela lamentuje: „Było za mało Sprawiedliwych wśród Narodów Świata”

Jonny Daniels. Foto: Marcin Kmieciński/PAP
Jonny Daniels. Foto: Marcin Kmieciński/PAP

W poniedziałek wieczorem zakończyły się uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Do Polski przyjechał m.in. prezydent Izraela Reuwen Riwlin, który ubolewał, że Sprawiedliwych wśród Narodów Świata było „zbyt mało”. Dla zagranicznych mediów wydarzenie komentował Jonny Daniels.

Pamiętamy, że to nazistowskie niemieckie zainicjowały i wykonały ludobójstwo na narodzie żydowskim i że to ten naród ponosi za to pełną odpowiedzialność. Pamiętamy też, że Niemcy uzyskali pomoc na terenie całej Europy od innych narodów i muszą wziąć za to odpowiedzialność. Pamiętamy o siedmiu tys. polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Pamiętamy, że było ich mało, zbyt mało – powiedział prezydent Izraela (cytat za onet.pl).

Do słów Riwlina odniósł się Jonny Daniels. Udzielając komentarza telewizji „i24NEWS” stwierdził, że „prezydent Izraela słusznie powiedział, że wielu Polaków dzielnie walczyło przeciwko nazistom”. – Byli jednak tacy, którzy mordowali Żydów – to znany fakt historyczny, o którym powszechnie wiadomo w Polsce – mówił Daniels.

W dalszej części wypowiedzi ocenił, że „osoby, które przeżyły, powinny dziś mówić. Osoby, które przeżyły, powinny siedzieć w pierwszym rzędzie… a nie prezydent czy premier”.

Takiej opinii nie usłyszeliśmy jednak z ust Danielsa w stosunku do obchodów w instytucie Yad Vashem w Jerozolimie. Na Światowe Forum Holokaustu zaproszono 6 razy więcej polityków niż ludzi, którzy przeżyli Holokaust.

Wypowiedź Danielsa została umieszczona przez „i24NEWS” na Twitterze. W komentarzach wiele osób było oburzonych stwierdzeniami oskarżeniami Danielsa.

„Obrzydliwe oskarżenie. Polacy, jak żaden inny naród, pomagali Żydom, ryzykując i tracąc życie. Niestety ci, którzy nie zrobili nic, aby pomóc, teraz ośmielają się oceniać Polaków. Większość Sprawiedliwych wśród Narodów Świata to Polacy. Polacy przemycali informacje o Holokauście na Zachód” – to jeden z komentarzy zyskujący największą popularność.

Przypomniano też m.in. raport Witolda Pileckiego oraz fakt, że obóz w Auschwitz pierwotnie zbudowany był dla Polaków, a pierwsi Żydzi trafili do niego w 1942 roku. Wskazano również „niewygodny” dla Danielsa fakt, że Żydowska Służba Porządkowa kolaborowała z nazistowskimi Niemcami i skazywała współbraci na śmierć.

12 KOMENTARZE

 1. Daniels, lapy precz od POLAKOEW I POLSKI —Tysiace Polakow ponoislo smierc ratujac – zmijowe plemie! Nigdy wiecej klamcy bez wdziecznosci I szacunku- straszny narod teraz norduje Palestynczykow!
  WARA od Polski I z Polski!

 2. Rownie dobrze znanym i uczonym w Izraelu faktem historycznym jest to ze zydowscy kolaboranci mordowali Polakow i Zydow. Uzywanie tych faktow zdrady wlasnego narodu przez jednostki i ich uczestnictwa w jego zagladzie nie daje prawa aby obwiniac caly narod Izraela o morderstwa Polakow. Pan Daniels powinien przeprosic narod polski, ktory jak zaden inny nie mial litosci dla tych zdrajcow i mordercow. A jesli naprawde chce poznac prawde to niech pojedzie do archiwum Panswowej Komisji do Badan Zbrodni Hitlerowskich w Krakowie i poczyta dziesiatki tysiecy recznie zapisanych zeznan naocznych swiadkow, ktore wypelniaja to ogromne archiwum…

 3. Polska strona od lat zabiega o pomoc finansowa z Izraela, zeby te recznie pisane zeznania naocznych swiadkow sklasyfikowac i skatalogowac tak zeby prawda mogla byc udostepniona calemu swiatu… Jak dotad pieniedzy na opublikowanie prawdy nie ma, a archiwum niszczeje.

  • Gdyby w Polsce rządzili Polacy to na pewno ta sprawa była by już dawno załatwiona…
   Ale, że rządzi od 1945 roku żydokomuna to jest tak jak Pan pisze i przypuszczam, że nigdy nie będzie załatwiona, zwłaszcza, że POLIN już tuż tuż ….

  • Naród żydowski nie istnieje i nigdy nie istniał głupia Juziu. Jeżeli tak piszesz to jesteś talmudycznym durniem jak wszyscy z Twojej nacji. W Polsce mówią „poznaj żyda a zostaniesz antysemitą, poznaj żyda a wszystko zrozumiesz”. A skoro wszystko, to i przedsiębiorstwo holocaust jak pisze twój ziomek Norman Finkelstein. Żydostwo to naród wymyślony – jak pisze Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Żydzi to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów i zdrajców…a jak trzeba to i morderców !

   • Znak zapytania na końcu zdania coś jednak znaczy… Swoją drogą trzeba być nieźle zakąpleksionym żebytaki bełko spłodzić.

 4. Przede wszystkim chyba powinniśmy mieć w pamięci za co w 1995 r. „filozof marksistowski żydowskiego pochodzenia” – czyli nie polski nacjonalista:)) – Adam Schaff, przepraszał Polaków w „Notatniku kłopotnika” wydanym w 1995 r. i zastanowić się, dlaczego przepraszał. Chyba wiedza o II WŚ dość mocno rózniła się od dzisiejszej „wiedzy”/narracji/propagandy.
  Po drugie warto mieć w pamięci hasło zbrodnia w Brzostowicy Małej w 1939 r., czyli nie „pieprzyć” (wydaje mi się te słowo adekwatne) WYŁĄCZNIE o bramach tryumfalnych budowanych przez (głównie/w olbrzymim stopniu) Żydów dla armii czerwonej, lecz pamiętać o CZYNACH/czynnych działaniach przeciw Polsce/Polakom…
  Pamiętajmy też, że w latach 1944-56, gdy przedstawiciele „nacji” mieli naprawdę sporą i istotną przewagę i nadreprezentację we wszelkiej propagandzie, w ramach tejże propagandy oskarżano AK i zwłaszcza NSZ o współpracę z gestapo, NSZ o wszczynanie „walk bratobójczych” z AL i nie tylko, ale jakoś nie oskarżano masowo Polaków, nawet jakiejś części w postaci choćby „reakcyjnej ciemnoty” o mordowanie Żów. Chyba wiedza z lat 1944-56, bliskość czasowa wojny, a więc i pamięć, nawet „wiedza” fałszowana przez propagandę, nie pozwalały na stawianie takich tez. Pamiętajmy o tym….

  A dopiero po tym rozpoczynać dumania/dywagacje o dalszej części wojny oraz jak to się strasznie zmieniła narracja od 1995 r., a nawet w stosunku do propagandy z lat 50-ch…. Tak to postrzegam…

 5. Uczą tego w izraelskich szkołach to czemu się dziwić. U nas powinni uczyć jak żydzi mordowali polaków po II wojnie w katowniach komunistycznych np. zboczeniec salomon morel.

 6. jedno pytanie do jd dlaczego za ukrywanie zyda w polsce byla kara smierci a w calej europie nie . wowczas moze gostek zrozumie i przestanie lub nie draznic polakow

 7. Gdzie się podziało 200 tys. ocalonych z Holocaustu? Pewnie uciekli do Mandżurii….

Comments are closed.