Recepta na to, jak przeżyć koniec świata! Naukowcy będą produkowali mąkę z bakterii

Chleb, bakterie Źródło: Pixabay, collage

Wszyscy głowią się nad tym, jak będzie wyglądał koniec świata. Asteroida? III wojna światowa? Nikt tego nie wie. Wiemy jednak, że na pewno nie umrzemy z głodu, ponieważ naukowcy wiedzą już jak wyprodukować mąkę z… bakterii.

Jak będzie wyglądał koniec świata? Ciekawsze teorie to: asteroida która uderzy w Ziemię, czy III wojna światowa. Ci, którzy za dużo naoglądali się wystąpień Grety Thunberg uważają zaś, że planeta umrze w męczarniach, wykończona zmianami klimatu.

Fanatycy eko-teorii spiskowych sądzą, że do 2050 roku Ziemia zmieni się w wielką pustynię. Na szczęście nie umrzemy wtedy z głodu. Wszystko dzięki temu, że naukowcy nauczyli się produkować mąkę z bakterii.

W jednym z laboratoriów na obrzeżach Helsinek, w którym pracują naukowcy z firmy Solar Foods, wyprodukowano mąkę z bakterii właśnie. George Monbiot, felietonista The Guardian, widział ten proces na własne oczy.

Ustawili patelnię w laboratorium, zmieszali mąkę z mlekiem owsianym i zrobiłem mały krok dla człowieka. To smakowało… jak placek – relacjonuje George Monbiot.

Modyfikacja bakterii ma pozwolić do wytworzenia nie tylko mąki, ale też mięsa, mleka czy jaj. Fabryka tak produkowanej żywności ma zacząć pracę już w przyszłym roku.

Trudno uwierzyć w to, że świat się zaraz skończy. Natomiast szybka i łatwa produkcja żywności może bardzo pozytywnie wpłynąć na sytuację krajów Trzeciego Świata, a także na rynek i portfele konsumentów.

Źródło: Spiders Web

Comments are closed.