Koronawirus szaleje za naszą zachodnią granicą. Niemcy przodują w Europie. Kolejne przypadki zakażeń!

Niemcy zmagają się z kolejnym przypadkiem zakażenia koronawirusem / Fot. PAP/DPA
Fot. PAP/DPA

Bawarskie ministerstwo zdrowia potwierdziło w czwartek wykrycie koronawirusa u kolejnej osoby. Koronawirus i Niemcy połączył już 13. przypadek zachorowania.

Większość zakażonych pochodzi z Bawarii i ma związek z firmą z branży motoryzacyjnej Webasto, gdzie pracował pierwszy nosiciel wirusa z RFN.

W najnowszym przypadku chodzi o żonę mężczyzny, który już wcześniej trafił do szpitala w związku z koronawirusem. Zakażenie przebiega u niej bezobjawowo, podobnie jak u dwojga dzieci małżeństwa. Stan jej męża określany jest jako stabilny.

Koronawirus – Niemcy ściągają obywateli z Chin

Dwa z potwierdzonych w Niemczech przypadków to osoby ewakuowane w weekend z Chin samolotem Bundeswehry. Pozostałe to pracownicy firmy Webasto i członkowie ich rodzin.

Pierwsze zakażenie koronawirusem w RFN wykryto właśnie u pracownika tego przedsiębiorstwa, który zaraził się na szkoleniu prowadzonym przez koleżankę z Szanghaju. Z pierwszym niemieckim chorym miało kontakt około 40 osób – poinformowały władze.

W sobotę na lotnisku we Frankfurcie nad Menem wylądował samolot Bundeswehry ze 120 osobami ewakuowanymi z chińskiego Wuhanu. Są to w większości Niemcy i członkowie ich rodzin. Przechodzą oni dwutygodniową kwarantannę.

Stan koronawirusa

Koronawirus w Chinach spowodował dotychczas śmierć 564 osób (jedna zmarła także na Filipinach). Potwierdzono 28 018 przypadków zachorowań, a kolejne 24 702 osoby mają podejrzenie zakażenia wirusem. Pod obserwacją znajduje się 186 354 ludzi. Wyleczono 1153 przypadki.

Poza Chinami koronawirus potwierdzono w 25 krajach. Najwięcej w Japonii (45), Singapurze (28), Tajlandii (25) i Korei Południowej (23).

Koronawirus dotarł także na inne kontynenty, m.in do Australii i Ameryki Północnej. W Europie, oprócz Niemiec, przypadki zachorowań wykryto we Francji (6), Wielkiej Brytanii (3), Włoszech, Rosji (po 2), Finlandii, Hiszpanii, Szwecji i Belgii (po 1).

Źródło: PAP || BBC || NCzas.com

Comments are closed.