Koronawirus. Najnowszy bilans z Chin. Kolejne ofiary śmiertelne, liczba zakażonych przebiła barierę 30 tysięcy

epidemia koronawirusa/Koronawirus to globalne zagrożenie. Foto: pixabay/koronawirusem
Koronawirus to globalne zagrożenie. Foto: pixabay

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach wzrosła do 636 – poinformowała w piątek chińska Narodowa Komisja Zdrowia. To oznacza, że w ciągu ostatniej doby na groźnego wirusa, wywołującego zapalenie płuc, zmarły 73 osoby.

W ostatnich 24 godzinach zanotowano 3153 nowe przypadki zainfekowania koronawirusem i obecnie ogólna liczba osób zakażonych w Chinach wynosi 31 161.

Komisja wyjaśniła, że w ciągu ostatniej doby 69 przypadków śmiertelnych zanotowano w centralnej prowincji Hubei, w tym 64 w stolicy tego regionu Wuhan. To tam przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia. W Hubei stwierdzono 2447 nowe zakażenia.

Choroba rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Niemcy, Francję, Włochy, Finlandię. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd dwa zgony – na Filipinach i w Hongkongu.

Tysiące turystów są przetrzymywane na dwóch statkach wycieczkowych w Azji, na których także stwierdzono przypadki zainfekowania patogenem i poddano jej kwarantannie.

W niedzielę przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Pekinie Gauden Galea powiedział, że ze wstępnych obliczeń wynika, iż na nowego koronawirusa umiera mniej niż 2 proc. zakażonych, a odsetek ten wciąż maleje.

Źródło: PAP

Comments are closed.