Z powodu koronawirusa mieli odwołać wesele. Wyprawili je przez internet [FOTO]

Koronawirus sprawił, że państwo młodzi byli dostępni dla gości tylko online / Fot. Twitter/@MothershipSG
Koronawirus sprawił, że państwo młodzi byli dostępni dla gości tylko online / Fot. Twitter/@MothershipSG

Wesela nie zawsze przebiegają po myśli państwa młodych. Przekonała się o tym singapursko-chińska para, która z powodu szalejącego koronawirusa zmuszona była zmienić plany ślubne. Z gośćmi weselnymi toasty wznosiła poprzez wideo-komunikator internetowy.

Joseph Yew z Singapuru i Chinka Kang Ting mieli wyprawić uroczystość weselną dla najbliższych 2 lutego. 30 stycznia wrócili z Chin. Przebywali w prowincji Hunan, która sąsiaduje z prowincją Hubei, gdzie wybuchła epidemia koronawirusa.

Państwo młodzi na weselu jednak się nie pojawili. Tak na wszelki wypadek, w ramach profilaktyki. A na odwołanie wesela bez konsekwencji finansowych było już za późno. Hotel nie chciał zgodzić się na przesunięcie terminu, bo – jak tłumaczył – wszystko już zaaranżował.

Młode małżeństwo wymyśliło zatem, że uroczystość się odbędzie, ale bez nich. Choć po części w weselu uczestniczyli. Z gośćmi łączyli się internetowo, rodzina i przyjaciele cały czas widzieli nowożeńców na dużym telebimie.

Jak tłumaczy Joseph Yew, para nie widziała innego wyjścia z sytuacji. Choć zapewniali, że czują się dobrze i koronawirusem nie są zakażeni, to wielu gości miało obawy i chciało odwołać swój udział.

Czuliśmy, że nie mamy wyboru. Powiedzieliśmy gościom, że będziemy z nimi na wideokonferencji. Niektórzy byli zszokowani. Myślę jednak, że gdybyśmy byli wśród nich, to atmosfera byłaby inna. Ludzie zachowywaliby się bardzo ostrożnie. Moi rodzice nie byli początkowo z tego pomysłu zadowoleni, ale ostatecznie zgodzili się. Myślę, że innej opcji nie było, więc nie żałuję – relacjonował Yew na łamach BBC.

Rodzice pana młodego finalnie również na uroczystość nie dotarli, ponieważ z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa wprowadzono szereg ograniczeń w podróżach.

Była to ich druga uroczystość weselna. W kulturze azjatyckiej nierzadko wyprawia się dwa wesela. Zwłaszcza, gdy małżonkowie pochodzą z dwóch krajów. W tym przypadku pierwsze odbyło się w Chinach pod koniec października.

Źródło: BBC / NCzas.com