Lecą głowy po nieudanym impeachmencie. Donald Trump kosi równo z trawą

Donald Trump.
Donald Trump. Foto: PAP/EPA

Prezydent USA Donald Trump zdymisjonował ambasadora USA w UE Gordona Sondlanda, który zeznawał podczas procedury impeachmentu w Kongresie. Wcześniej stanowisko stracił ppłk Alexander Vindman, który pracował w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu.

Obaj zeznawali w kontrolowanej przez opozycyjnych Demokratów Izbie Reprezentantów Kongresu USA podczas śledztwa w sprawie impeachmentu. Stawiali prezydenta Trumpa w niekorzystnym świetle.

Trump został oskarżony przez Demokratów o nadużycie władzy dla osobistych korzyści politycznych i utrudnianie pracy Kongresu w celu wyjaśnienia tych zarzutów. Chodziło o rzekome warunki stawiane prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu. Trump miał uzależniać pomoc wojskową dla tego kraju od tego, czy Kijów rozpocznie dochodzenie wobec syna Joe Bidena.

Zobacz także: Donald Trump triumfuje. Nancy Pelosi drze tekst jego orędzia. Afera w Stanach Zjednoczonych [VIDEO]

Bidena, który być może będzie rywalem Trumpa w listopadowych wyborach prezydenckich w USA, o ile wygra prawybory. Urzędujący prezydent USA wszystkim oskarżeniom zaprzeczył.

Senat USA, który miał decydujący głos ws. impeachmentu, oba artykuły odrzucił. Trump został uniewinniony i zachowa swój urząd.

Prawybory Demokratów w Iowa pełne wątpliwości. Homoseksualista Pete Buttigieg pierwszym zwycięzcą

1 KOMENTARZ

  1. Właściwie pobłażanie nielojalnym urzędnikom do niczego dobrego nie prowadzi,o czym
    wielokrotnie się przekonaliśmy.Przykładem może być masowe „nawrócenia” się b.sekretarzy
    PZPRu tłumnie garnących się do noszenia baldachimów.Co prawda w dzisiejszych czasach,
    lojalność również nie popłaca o czym się przekonali wszyscy,polscy współpracownicy wywiadu.Jako iż brakło „agentów”,etos wziął się do tych pracowitych,którzy w swojej naiwności mieli czelność odbudowywać Polskę z ruin po 45 r.Trump ma inne plany i jego „koszerne” NKWD będzie sprawdzać czy „na pewno” obcięli sobie co nie co.W razie czego won,bo swoi czekają,kredyty poparcia pobrane,tyle stołków do obsadzenia.

Comments are closed.