Grodzki, co Ty żeś zrobił z Senatem?! Tańce, discopolo, satanizm i cyrk w wykonaniu feministek [VIDEO]

Feministki tańczą w senacie do discopolo Źródło: Twitter/ Senat Rp

Parlamentarzystki i feministki tańczyły w dzień walentynek na senackim korytarzu. Tańce, discopolo, a nawet satanistyczne nawiązania – to wszystko pod płaszczykiem walki z przemocą wobec kobiet.

Senacki korytarz, a na nim feministki tańczące do discopolo. To wszystko w ramach akcji „Nazywam się miliard”, która ma zwrócić uwagę na przemoc wobec kobiet.

Polska nazwa akcji zdaje się nawiązywać do zdania, które w Biblii wypowiada szatan – „Mam na imię legion”. Nijak ma się do problemu przemocy. Tak samo taniec jakoś nie koreluje z tematyką przemocową. Feministki uważają jednak inaczej.

– Wiele osób nie rozumie, dlaczego tańczymy. Taniec to symbol, który wyzwala energię i manifestuje to, że kobiety same decydują o swoim ciele. W tym roku tańczymy, by zmienić definicję gwałtu – gwałt jest wtedy, kiedy nie ma zgody — mówiła Gabriela Morawska-Stanecka, wicemarszałek Senatu przed rozpoczęciem akcji.

Logiczne? Dla nich może tak. Podobną interpretację tego performance’u przedstawiła Wanda Nowicka.

– Dziś w @PolskiSenat zatańczyłyśmy przeciw przemocy wobec kobiet. W ciągu swojego życia około miliarda kobiet padnie lub padło ofiarą gwałtu. Akcja #OneBillionRising polega na wspólnym tańcu, bo tańcząc kobieta wyraża to, że rządzi swoim ciałem. ✊ ♀️

Pytanie gdzie w tej sytuacji jest gospodarz gmachu, marszałek Tomasz Grodzki? Tego typu dzikie harce na pewno nie licują z powagą miejsca. Jak można było wyrazić zgodę na ten cyrk?

Źródlo: Twitter/FB

7 KOMENTARZE

  1. poprzez swoją działalność feministki twierdzą że kobiety są gorsze od mężczyzn gdyż gdyby było inaczej nie potrzebowałyby forów i lepszego traktowania, gdyby ich inteligencja była równa lub większa niż facetów nie potrzebowałyby parytetów w walce o poselski fotel lub o dyrektorski stołek a tak to można to porównać do meczu drużyn I i III ligowej gdzie drużyna z niższej ligi by miała równe szanse zaczyna mecz od wyniku 0:5

  2. „Nazywam się Milijon – bo za miliony kocham i cierpię katusze” Mickiewicz, Dziady. A że cretinos nie znają wagi słów, to zrobiły miliard, niedługo zrobią kwadrylion, czy septylion… dla cretinos to wszystko jedno.

  3. POPIS komunisci obcy kulturowo zlodzieje przywiezirni na ruskich czolgach niszcza POLSKA kulture i przejmuja Polske ! !

  4. Nie rozumiem tutaj czegoś!
    „W tym roku tańczymy, by zmienić definicję gwałtu – gwałt jest wtedy, kiedy nie ma zgody…”
    No, właśnie tak jest rozumiane pojęcie gwałtu, znaczy jako aktu seksualnego dokonanego pod przymusem. Technicznie jeszcze to obejmuje pewne przypadki gdzie pewne osoby prawo uznaje za niezdolne do wyrażenia zgody, np. nieletnie, czy upośledzone umysłowo. Co te panie chcą w tej definicji zmienić? I jak chcą to osiągnąć przez tańce? Tańce i śpiewy są dobre gdy się ktoś modli do Mzimu o deszcz, na przykład.

Comments are closed.