Macierewicz twierdzi, że wykorzystywanie chorych w kampanii to coś obrzydliwego. Ale dopiero teraz, bo wcześniej robili to sami

Antoni Macierewicz Źródło: PAP

Wykorzystywanie tragedii osób chorych w kampanii wyborczej jest czymś obrzydliwym i haniebnym – powiedział Antoni Macierewicz w Polskim Radiu 24. Dodał, że głównym narzędziem PO jest „nienawiść”, choć dopiero co, to poseł PiS Joanna Lichocka pokazała środkowy palec innym posłom.

Gościem w Polskim Radiu 24 był Antoni Macierewicz. Pracownica radia Dorota Kania zapytała go o kampanię wyborczą i „używanie ludzi chorych na raka” stwierdzeniem, że „PiS przekazał miliardy na media publiczne, a mógł przeznaczyć je na leczenie”. Ten odpowiedział, że to działanie „obrzydliwe i haniebne”.

Musimy przyjąć do wiadomości, że Platforma Obywatelska chce rozgrywać wybory prezydenckie poprzez nienawiść. Nie możemy się takiemu działaniu poddawać, ale trzeba się przed tym bronić – powiedział Antoni Macierewicz. Co zabawne, dopiero co Joanna Lichocka z PiS pokazała środkowy palec opozycji, potem zresztą też wmawiając, że to PO jest „partią nienawiści”.

Jak można się domyślić, kiedyś PiS jednak uważał najwyraźniej inaczej. W 2008 roku członkowie partii – wówczas w opozycji – przekonywali, że „Platforma obierze chorym pomoc”.

Przewlekle chorzy, onkologicznie chorzy, nie otrzymają tej pomocy i to jest ideologia PO – mówiła ś.p. Jolanta Szczypińska, wówczas poseł PiS. Chodziło zaś o prywatyzację szpitali.

Ale to, że PiS to partia relatywizmu i bezczelności, wiadomo nie od dziś.

Źródła: pr24.pl/wp.pl/nczas.com

4 KOMENTARZE

  1. czytam i też nie rozumiem tego komentarza. Przecież JKM od dawna wyznaje zasadę: mniej podatków i mniej usług państwa np. szpitali onkologicznych (z kontraktami NFZ). „Każdy sobie rzepkę skrobie”. A co kiedy więc przyjdzie choroba, starość, niedołężność itp. które w połączeniu z biedą będą się tylko pogłębiać? Sytuacja bez wyjścia – a może nie – w Holandii, Belgii, Australii i paru innych państwach znaleźli już b. tanie lekarstwo – cyjanek albo inne paskudztwo … tzw. godna śmierć. Czy tego chcecie?
    Podstawą dobrej zmiany w sytuacji ekonomicznej Polaków (ale niekoniecznie obywateli polskojęzycznych) jest dalsze sprawowanie władzy przez PIS. Czy przypadkiem rozkład głosów w wyborach nie pokrywa się z oglądalnością głównych kanałów TV? Czy ta niestety coraz bardziej kosztowna wojna propagandowa z totalną opozycją jest już teraz absolutną koniecznością, być albo nie być PIS, a także wszystkich Polaków którzy na tzw. transformacji nic nie zyskali albo wręcz stracili? Czy chcecie powrotu karuzel watowskich drenujących państwowe i prywatne kieszenie oraz tęczowego stalinizmu?

    • Kradzież indywidualna została zamieniona w instytucjonalną. Gdyby Postubecy i Socjaliści chcieli rzeczywiście ukrócić ten proceder, to VAT płaciłby tylko finalny nabywca i nie byłoby żadnych zwrotów dla pośredników.

  2. Macierewicz POPIS-owki klamca i zdrajca OJCZYZNY POLSKI!! Wszyscy won!!!

    AD2020 KONFEDERACJA!!

Comments are closed.