Największe gwiazdy Hollywood biją się o TĘ rolę w serialu „Wiedźmin”. Kto zagra wiedźmina Vesemira?

Batman, wiedźmin geralt Źródło: media społecznościowe, Netflix, collage

W sezonie 2. serialu „Wiedźmin” tworzonego na zamówienie platformy Netflix pojawią się nowi wiedźmini. Poznaliśmy już nazwiska dwóch aktorów, którzy wcielą cię w Lamberta i Coëna. Wiemy już też, że ten drugi będzie czarnoskóry. Wciąż nie wiemy jednak, kto wcieli się w mentora głównego bohatera, w Vesemira.

Vesemir to najstarszy żyjący wiedźmin. Jako postać pojawia się dopiero w książce „Krew Elfów”, na podstawie której Netflix nakręci drugi sezon hitowego serialu.

Fani uniwersum stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego od początku widzieli w tej roli Marka Hammila (Luke Skywalker w „Gwiezdnych Wojnach”. Wszystko przez fizyczne podobieństwo tego aktora do Vesemira z gier komputerowych.

Jak się okazuje Netflix poważnie potraktował sugestie fandomu i prowadzi negocjacje z aktorem. Nie jest to jednak jedyne głośne nazwisko, które przewija się przez castingi.

Różne źródła donoszą, że twórcy serialu zaproponowali tę rolę również Madsowi Mikkelsenowi (którego brat gra zresztą w serialu) oraz Michaelowi Keatonowi („Batman”, „Birdman”, „Sok z Żuka”).

Wciąż nie wiadomo, którego z tych aktorów zobaczymy w roli wiekowego mistrza pogromców potworów. Warto również dodać, że zanim jeszcze ogłoszono, że to Henry Cavill zagra Geralta, głównego bohatera, to fani widzieli w tej roli właśnie Madsa Mikkelsena.

Źródło: Redanian Intelligence

1 KOMENTARZ

  1. No akurat wiadomo, że obaj wymienieni nie zagrają… news sprzed kilku dni, na dodatek tego samego dnia już było info, że obaj odrzucili propozycję.

Comments are closed.