Proizraelski POPiS. Oto, gdzie lgną posłowie układu rządzącego III RP

Premier Mateusz Morawiecki i Gwiazda Dawida. Foto: P. Tracz/KPRM/Flickr/Pixabay (kolaż)
Premier Mateusz Morawiecki i Gwiazda Dawida. Foto: P. Tracz/KPRM/Flickr/Pixabay (kolaż)

Jak się okazuje, 139 na 460 polskich posłów zapisało się do Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej. Obecnie rządzi tam Koalicja Obywatelska, choć także wielu jest członków partii rządzącej. Pozostałe bilateralne grupy mają od dwudziestu do sześćdziesięciu członków. POPiS solidarnie trzyma z państwem położonym w Palestynie.

Zapisałem się dzisiaj, po sąsiedzku, do bilateralnych Grup Parlamentarnych Polsko – Czeskiej i Polsko – Słowackiej. Dowiedziałem się przy tej okazji, że najwięcej parlamentarzystów zapisało się do grupy Polsko – Izraelskiej około 130. Bardzo wysokie zainteresowanie – napisał na Twitterze tydzień temu poseł Konfederacji Krzysztof Tuduj. POPiS jest wyjątkowo jednomyślny w tej sprawie.

Jak się okazuje, łącznie w tej grupie znajduje się 139 posłów. Przede wszystkim są to posłowie KO oraz PiS. Przewodniczącym grupy został Michał Szczerba. Z KO znajduje się w niej 86 posłów, z PiS zaś 50. PSL ma 7 posłów w grupie, zaś Lewica 9. Z Konfederacji nie zapisał się nikt.

A jak wyglądają grupy bilateralne dotyczące sąsiadów? Marnie. Polsko-czeska grup ma 26 posłów, polsko-słowacka 30, polsko-białoruska 41, polsko-litewska 52, a polsko-ukraińska 60 posłów. Logika nakazywałaby, aby w grupach dotyczących państw nam najbliższych, z którymi mamy faktyczne interesy, mieć większą grupę polityków.

Ale kto by w III RP przejmował się realną polityką zagraniczną i państwami ościennymi? W końcu to najwyraźniej ambasador USA oraz Izraela dyktują rządowi w Warszawie, co należy uchwalać, jaką narrację przyjmować, a czego nie wolno robić

Źródła: sejm.gov.pl/twitter.com/nczas.com

4 KOMENTARZE

  1. Ktoś z Konfederacji powinien zapisać się do szajki polsko – izraelskiej żeby w Konfie wiedzieli co knują przeciw Polsce żydzi i ich V kolumna.

  2. No to nas czeka to co w USA. Odwoluja konferencje na universytecie bo dziennikarka nie chciala zlozyc przysiegi wiernosci Izraelowi. Podobno juz 28 stanow na takie prawo. Polnujmy zeby ci poslowie nie wprowadzili propozycji do sejmu takie jak obowiazuja w USA. Skladac przysiege obcemu panstwu??????? zeby wystapic na konferencji??????? To przeciez pogwalcenie amerykanskiej konstytucji.
    Abby Martin
    https://www.unz.com/proberts/will-censorship-prevail-over-the-first-amendment/

    https://www.lewrockwell.com/2020/02/no_author/journalist-abby-martin-sues-state-of-georgia-over-law-requiring-pledge-of-allegiance-to-israel/

    https://www.timesofisrael.com/filmmaker-who-wouldnt-sign-georgias-oath-not-to-boycott-israel-sues-us-state/

Comments are closed.