Tęczowe szaleństwo na drogach! Finlandia wprowadza znaki „neutralne płciowo” [FOTO]

"Zaściankowe" i "postępowe/neutralne płciowo" znaki drogowe w Finlandii/Fot. Twitter

Finlandia ugięła się pod tęczowym dyktatem. Od 1 czerwca na tamtejszych drogach stanie 50 znaków drogowych. Część z nich będzie „neutralna płciowo” z „symboliczną figurką człowieka”.

W Finlandii wejdzie w życie nowa ustawa o ruchu drogowym. W związku z tym pojawią się nowe wzory znaków drogowych, a część używanych do tej pory zostanie zmodyfikowana na „neutralne płciowo”. Fińska Agencja Infrastruktury Transportowej twierdzi, że celem tych poprawek jest zwiększenie „klarowności i widoczności znaków”.

Jednak wśród nowych wzorów, pojawią się znaki „neutralne płciowo”. Dotyczy to głównie konturów postaci na nich przedstawionych. Obecnie przejście dla pieszych jest oznaczone sylwetką przechodzącego przez pasy mężczyzny. W nowej formie zastąpi go bezpłciowy ludzik. Co więcej, postać człowieka zniknie też ze znaku ostrzegającego przed wjeżdżającymi na drogę rowerzystami. Od czerwca pozostanie sam rower – i to w uproszczonej formie.

Finlandia nie jest prekursorem na tęczowej drodze postępu. Wcześniej radni Genewy w Szwajcarii uznali, że znaki drogowe są przejawem dyskryminacji płciowej. Doszli do wniosku, że trzeba wymienić 250 znaków z mężczyznami na znaki nie tylko z kobietami, lecz także z seniorami i homoseksualistami.

Co więcej, radni chcieli także zmodyfikować sygnalizację świetlną. Okazało się jednak, że prawo na to nie pozwala.

Źródła: rp.pl/nczas.com/Twitter

1 KOMENTARZ

Comments are closed.