Lajkujesz prawicowe treści? Szwajcaria może uznać cię za przestępcę

Facebookdown czyli awaria Facebooka. Foto: pixabay/Szwajcaria/Facebook na Facebooku/treści
obrazek ilustracyjny/Facebookdown Foto: pixabay

Szwajcaria pogrąża się w politpoprawnym absurdzie. Zgodnie z orzeczeniem Sądu Federalnego, użytkownicy lajkujący i udostępniający na Facebooku prawicowe lub antysemickie treści, mogą zostać uznani za przestępców. Wszystko dlatego, że treści te mogą przez to dotrzeć do osób, które nie podzielają tych poglądów. Tym samym burzą ich spokój w bańce informacyjnej.

Orzeczenie Sądu Federalnego ma związek ze sprawą, która toczyła się przed sądem w Zurychu. Tam bowiem wymiar sprawiedliwości nałożył grzywnę na mężczyznę, który „powtarzał zniesławiające informacje”. Zdaniem sądu, działanie użytkownika sieci spowodowało rozpowszechnienie „niewłaściwych treści”. Dotarły one więc do szerszego grona odbiorców, także tych, którzy nie identyfikują się z takimi poglądami. Szwajcaria podążą więc w stronę totalnej cenzury.

Według doniesień portalu Bloomberg.com, treści te dotarły do osób, które nie były wśród subskrybentów oryginalnego ich autora. Stało się tak za sprawą lajkowania i udostępniania. Sąd uznał więc, że to internauta, zostawiający lajka i udostępniający, rozpowszechniał te treści. Serwis podaje, że były to treści „prawicowe” i „antysemickie”. Powstaje więc pytanie, co z treściami nawiązującymi do lewackich ideologii, czy zbrodniczych systemów…

Jak podkreślono w orzeczeniu szwajcarskiego sądu, każdą sprawę należy zbadać indywidualnie, by ustalić wpływ udostępniania na szerzenie danych treści. Jednocześnie Sąd Federalny nakazał sądowi w Zurychu wydanie nowej decyzji. Musi zbadać, czy komentarze, na podstawie których wydano wyrok, rzeczywiście były nienawistne i zniesławiające. Ponadto Sąd Federalny podkreślił, że sąd w Zurychu „błędnie nie dał oskarżonemu możliwości udowodnienia, że treści rozpowszechniane przez niego są prawdziwe”.

Źródła: Bloomberg.com, rp.pl

9 KOMENTARZE

 1. Ja kiedyś czytałem „Rok 1984”, ale nie sądziłem, że za moich czasów tak szybko do tego ideału dojdzie.

 2. co tam szwajcaria, wystarczy cos na n-czas napisac, a sommer czuje sie jak wilhel tell i robi ,,porzadek,, nie dosc, ze nie dopuszcza do dyskusji, to zachowuje sie jak nazista, tylko dla aryskich ryjow- nie dla prawdy.

  • Widziałem tę „prawdę” o której piszesz – nieudolny trolling i zarzutki. Czy naprawdę na sokachzburaków jest tak nudno, że musicie się przenosić na inne strony?

   • przestan belkotac ,,tajemniczy ciulu,,- to jedyny jezyk, ktore takie bydlo jak ty zrozumie.

    • Skąd znasz język polski?Studiowałeś u nas? Mieszkasz tu nadal?Pomyliłeś nczas z gaz.wyb!Tam idź bełkotać!Lewackie bydło,tym bardziej obcokrajowcy,nie będą nam mówić jak mamy żyć!

 3. Może doprecyzuję:
  „taro”,pisałeś o „aryjskich ryjach”,więc nie tylko nie jesteś Polakiem,ale nawet europejczykiem!Nie wtrącaj się w nasze sprawy,nie podoba się ,to wracaj do siebie!Ale…jeśli jednak jesteś biały,to w grę wchodzi kilka opcji: schizofrenia,rozdwojenie jaźni i oikofobia.Wszystkie trzy można jeszcze (przez niedopatrzenie ,oczywiście)leczyć! W przeciwieństwie do homoseksualizmu.

  • do tego doszlo, ze takie szmaty jak ty chca wyrzucac Polakow z kraju,tylko po to,by swoje badziewie z rozplodu sowieckich tankistow osadzic na naszych miejscach. Do tego doprowadzili, ze twoja chora mozgownice, dewiancie przepojony ideologia, zzera syfilis wywolujac rozne objawy zdebilenia. Watpie w to bys byl aryjczykiem, nie mowiac juz, ze slowianinem Polakiem. By cie zasmucic gnido, jestem Bialy. Atak prywatnie to ci powiem , pieprz ciulu.
   O czym zapomniales zboku- homoseksualizm sie leczy.

   • „Zboku”? Ty faszysto-homofobie!Zgłaszam sprawę do Ośrodka Monitorowania Tego i Owego! Hahahahahahahahahahha!

 4. No dobra,przyznaję,cały twój ostatni wpis na mój temat,to prawda:
  1.Nie jestem Aryjczykiem,Słowianinem i Polakiem,tylko afro-amerykaninem z Afryki!
  2.Chora mózgownica?Tak,jestem niepełnosprawny intelektualnie.
  3.Moje badziewie z rozpłodu? Znów masz 100% racji!Mam trzynaścioro dzieci z rosyjskim czołgistą!
  4.Zboku? Też masz rację,jest dumnym gejem!
  Pozdrawiem cię Taro,oraz twoich kolegów i koleżanki
  z Fundacji Jurka Srakosza „Otwarty Od Byt”!

Comments are closed.