Inflacja bije w Polsce rekordy. W TVP Info Klarenbach przekonuje, że jest pięknie [VIDEO]

Adrian Klarenbach. Foto: Twitter Claudia
Adrian Klarenbach. Foto: Twitter Claudia

W TVP Info przekonują, że nie ma inflacji. Pracownik reżimówki próbował zanegować rzeczywistość, wyśmiewając temat. – Co Pani mówi o drożyźnie? Nie wiem gdzie pani robi zakupy – mówił Adrian Klarenbach w „Minęła 9” do poseł KO Gabrieil Lenartowicz.

GUS podaje, że inflacja bije rekordy, szczególnie w kwestii dotyczącej wszystkich, również najuboższych Polaków, czyli w żywności. Mimo tego w TVP Info próbuje się wykreować alternatywną rzeczywistość, w której nie ma drożyzny, zaś Polska i jej gospodarka są niczym legendarna już rozpędzona lokomotywa.

Lenartowicz w programie wspomniała o „drożyźnie”. Wówczas czujny pracownik państwowej propagandy z wysoką wypłatą za nasze pieniądze zareagował. Chciał usłyszeć ceny poszczególnych produktów: pietruszki, pomidorów, piersi z kurczaka i mleka. Poseł nie odpowiedziała.

To co pani mówi o drożyźnie? – palnął Klarenbach. Jako „dowód” wspaniałości polskiej gospodarki podał cenę pietruszki, która w ostatnich miesiącach spadła z 12 do 3 zł za kg. Nie wspomniał jednak o wzroście cen kiełbasy, cebuli, ziemniaków czy makaronu, o czym – w przeciwieństwie do TVP DezInfo – pisaliśmy.

Ceny rosną i to wie każdy Polak. Mnie zakupy kosztują dużo więcej – stwierdziła poseł Lenartowicz.

To ja nie wiem, gdzie pani te zakupy robi – odpowiedział Klarenbach.

Są dane GUS-owskie o tym jak rosną ceny, jak rośnie inflacja. Nie ma co zaklinać rzeczywistości – odparowała poseł KO.

Szanowni państwo, proszę posłuchać redaktora Klarenbacha i wysłać mu swoje rachunki do zapłacenia – zaapelowała.

7 KOMENTARZE

  1. Przed rządami PIS pietruszka kosztowała ok. 1,60 zł za kg. Te 12 zł to już było za PIS.

    • Ty pajacyk,pietruszka w chwili obecnej kosztuje ok3 zł. Za kilogram.Owszem ze względu na suszę chwilowo osiągnęła ceny ponad 20 zł za kg.Oczywiście ty żarłeś pietruszkę kilogramami dziennie i dlatego tak zbiedniałeś.

  2. Owszem ceny poszły do góry,ale inflacja nie przekroczyła tej z 2011 i 2012r..A kto wtedy rządził.Jesteście bezczelnymi kłamcami jak ten wasz cały Korwin-Mikke.

  3. Może za kłamliwe słowa powinno iść się do piedla to wtedy dziennikarze by się zastanowili że kłamać się niepowiwnno …ale że ma się pracę w branży państwowej to można okłamywać polaķów …i tak mi nic nie zrobicie ale czy ty masz dzieci jak kiedyś ci powiedzą dziadku czemu ty kłamałeś jak będziesz się w tedy czuł…zastanów sie co za pieniądze …a moralnośc gdzie a ludzkośc gdzie….pomyśl

  4. Śmieci, mieszkania czynsze opłaty usługi remonty naprawy samochody smartfony jedzenie wódka – to wszystko zdrozalo znacznie w ostatnich latach. Zachodnie koncerny redukują prognozy i plany rozwoju w Polsce , wolą czechy Węgry Serbię itd.

Comments are closed.