Naukowcy z Izraela mają już szczepionkę na koronawirusa?

Badanie na obecność w organizmie koronawirusa. Foto: PAP
Obrazek ilustracyjny/Badanie na obecność w organizmie koronawirusa. Foto: PAP

Naukowcy z Instytutu Badań Biologicznych poinformują wkrótce o tym, że opracowali szczepionkę na koronawirusa – twierdzi izraelski dziennik. Instytut jest powiązany z izraelskim ministerstwem obrony.

Naukowcy z Instytutu Badań Biologicznych osiągnęli przełom w badaniach nad koronawirusem – poinformował dziennik „Haaretz”.

W ciągu kilku najbliższych dni mają podobno pojawić się informacje, że badania nad opracowaniem szczepionki na COVID-19 zostały ukończone.

Według źródeł medycznych naukowcy dokonali ostatnio znaczącego przełomu w zrozumieniu mechanizmu biologicznego i właściwości wirusa, a także produkcji przeciwciał.

Proces rozwoju szczepionki wymaga serii testów i eksperymentów, które mogą trwać wiele miesięcy, zanim zostanie ona uznana za skuteczną i bezpieczną w użyciu.

Zapytani przez dziennikarzy izraelskiej gazety przedstawiciele Ministerstwa Obrony, któremu podlega placówka, zaprzeczyli jednak by  osiągnięto przełom.

Prace Instytutu są prowadzone zgodnie z przyjętym planem i zajmie to trochę czasu. Gdy będzie coś do ogłoszenia, zrobimy to. Nastąpi to jednak w uporządkowany sposób. Instytut jest znaną na całym świecie agencją badawczo-rozwojową, dla której pracują doświadczeni badacze oraz naukowcy, posiadający dużą wiedzę i infrastrukturę wysokiej jakości. – poinformowało izraelskie ministerstwo obrony.

Instytut Badań Biologicznych położony jest w miejscowości Nes Tziona. Został założony w 1952 r. jako część Korpusu Naukowego Sił Obrony Izraela, a później stał się organizacją cywilną.

Ośrodek formalnie podlega pod nadzór Biura Premiera, ale ściśle komunikuje się z Ministerstwem Obrony Izraela.

Według raportu portalu Ynet trzy tygodnie temu pięć przesyłek z próbkami koronawirusa przybyło do Izraela z Japonii, Włoch i innych krajów.

Zostały przywiezione przez specjalnie zabezpieczonym transportem do Instytutu Badań Biologicznych. Próbki zostały zamrożone do -80 stopni Celsjusza.

Według źródeł w izraelskim ministerstwie zdrowia i obrony, od momentu przybycia próbek, prowadzone były intensywne prace w celu opracowania szczepionki.

Źródło: „Haaretz”

 

12 KOMENTARZE

 1. Na pewno mają – inaczej ten wirus nie ujrzałby światła dziennego. Ostatnio w JP się przyznali, że nad koronowirusem od 4 lat pracowali..

 2. Szczepionka już dawno była. Wirusa „robi” się ze szczepionką równolegle, by nie było tak, że na wirusa nie ma bata, tylko pozostaje „koniec świata”. To chazarski skok na światową kasę. W życiu nie dam się tym żydowskim syfem zaszczepić. Już wolę śmierć.

 3. Firmy farmaceutyczne, to takie jakie jak BAYER, znane powszechnie z ASPIRYNY,
  ale o moralności mrożącej krew, wystarczy pamiętać, kto produkował CYKLON B,
  służący do mordowania milionów osób, gdzie firma doskonale o tym wiedziała,
  prowadziła zresztą bezpośredni nadzór nad skutecznością. To ta sama BAYER.
  Śmiem przypuszczać, że szczepionka ujrzy światło dzienne, kiedy zostanie
  przekroczona masa krytyczna zachorowań i zgonów, a usłużne rządy
  wprowadzą dla „dobra swoich obywateli” obowiązek szczepienia.

 4. Zresztą kraje, które najbardziej ucierpiały to:
  – największy konkurent USA
  – największy wróg Izraela
  – kolebka cywilizacji łacińskiej, którą żydzi gardzą

 5. Pewnie myślą, że goje się nie zorientują, o co w tym wszystkim chodzi… Szczepionkę ma ten, kto miał z wirusem najdłużej do czynienia…

 6. No i co? Łyso wam?! Żydzi to bardzo mądry i zapobiegliwy naród! Mosad dawno wiedział, że taki wirus się może pojawić i zawczasu wymyślił na niego szczepionkę!

Comments are closed.