Kiedy myślisz, że głupiej już być nie może… Żałosne słowa polityka PiS i konkretna odpowiedź Winnickiego

Bartosz Kownacki (PiS) i Robert Winnicki (Konfederacja). Foto: PAP
Bartosz Kownacki (PiS) i Robert Winnicki (Konfederacja). Foto: PAP

Poseł Prawa i Sprawiedliwości i były wiceminister Obrony Narodowej Bartosz Kownacki dał upust swojej bezmyślności. Porównał opozycję do… Nazistów. Ręce opadają… Konkretnie odpowiedział mu Robert Winnicki z Konfederacji.

Poszło obrady Sejmu. Posłowie PiS boją się obradować w Sejmie, nawet podzieleni na sale. tak przynajmniej deklarują. W rzeczywistości powód może byc inny – na obradach zabraknie kilku posłów partii rządzącej, którzy są w kwarantannie i PiS może mieć obawy, że nie będzie miał większości.

Ale oficjalna wersja jest, że to zagrożenie koronawirusem przemawia za złamaniem prawa w postaci zdalnych obrad.

Bartosz Kownacki z PiS popisał się bezmyślnością i histerią godną samej Grety Thunberg.

– Dla przypomnienia politykom PO i Konfederacji, którzy chcą posiedzenia Sejmu na sali obrad. Naziści mordowali zgodnie z obowiązującym w Niemczech prawem. Ważniejsze było prawo niż nakazy moralne i zdrowy rozsądek – napisał Kownacki na Twitterze.

Odpowiedział mu spokojnie i konkretnie Robert Winnicki z Konfederacji.

PiSowi przypominam, że:
– w czasie epidemii i kryzysu przestrzeganie prawa i procedur jest szczególnie ważne
– szczególnie politycy powinni dawać przykład państwa tak właśnie działającego.

Jesteśmy na służbie publicznej jak m. in. medycy i mundurowi. Oni nie histeryzują. Wstyd.

PS. Nie będzie zgromadzenia wszystkich posłów na jednej sali obrad, więc oprócz tego żałosnego, histerycznego porównania dopuścił się Pan w tym wpisie kłamliwej manipulacji. Podwójny wstyd – napisał Winnicki.

Jedne z Twitterowiczów zauważył, że „posłowie PiS, którzy chcą wysłać Polaków na wybory, oburzają się że ktoś ich wysyła do Sejmu.”

Winnicki odpowiedział:

– Dużo łatwiej przychodzi im szafować życiem zwykłych Polaków niż naruszyć swój własny komfort by zgodnie z prawem uchwalać ustawy potrzebne do ratowania kraju tonącego w kryzysie.

7 KOMENTARZE

  1. Psychol Kownacki sowiecki pasożyt z PiSkomuny powinien w kaftanie udać się na dożywotnią kwarantannę.

  2. Ci, którzy twierdzą, że poza ingerującym we wszystko państwem nie ma wolności, opierający swą władzę na sfrustrowanej żulii, której wmówili, że ktoś inny odpowiada jej niepowodzenia, mają czelność wyzywać innych od nazistów. Tragikomiczne.

Comments are closed.